Academy Smart Talks - smaczki z pracy naukowców w Muzeum Ziemi PAN

Warszawa, 14.08.2023. Willa Pniewskiego - siedziba Muzeum Ziemi PAN w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka
Warszawa, 14.08.2023. Willa Pniewskiego - siedziba Muzeum Ziemi PAN w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka

Ośmioro badaczy różnych narodowości i z różnych dyscyplin dobierze się w pary i w formie swobodnej rozmowy opowie o swojej pracy. Spotkanie odbędzie się 26 października w warszawskim Muzeum Ziemi.

W ramach spotkania Academy Smart Talks, organizowanego przez Polską Akademię Nauk, ośmioro naukowców reprezentujących różne obszary wiedzy zostanie dobranych w pary.

Uczestnicy wejdą na scenę i porozmawiają swobodnie o swoich badaniach, inspiracjach, młodzieńczych fascynacjach, naukowej karierze i wyzwaniach, które przed nimi stoją.

Naukowcy podczas 20-minutowego wystąpienia spróbują wyciągnąć od siebie nawzajem odrobinę “smaczków” i jak najwięcej faktów.

W tej edycji wystąpią: Imran Sarihasan (Turcja), Maciej Bartosiewicz (Polska), Monika Chwalczuk (Polska), Syed Ahmed Shah (Pakistan), Olha Tikhonova (Ukraina), Mitrajit Ghosh (Indie), Shumaila Razzaque (Pakistan) oraz Juris Burlakovs (Łotwa).

Goście ci reprezentują: socjologię, psychologię, chemię, historię, geofizykę, biologię, geochemię i inżynierię środowiska.

"Każdy z nich postara się trafić do serc odbiorców. Na scenie trzeba będzie współpracować i wykazać się umiejętnościami prezentowania trudnych zagadnień w prosty sposób, czyli tłumaczyć 'z eksperckiego na nasze'. Zgromadzona na sali publiczność usłyszy m.in. jaki potencjalny wpływ na codzienne życie każdego z nas będą miały prowadzone przez stypendystów PAN badania" – komentuje prof. Paweł Rowiński, koordynator programu PASIFIC.

W ramach programu stypendialnemu PASIFIC - Polish Academy of Sciences’ Individual Fellowships: Innovation & Creativity, który działa od 2021 r., do 25 instytutów PAN w ciągu ostatnich dwóch lat przyjechało 48 naukowców z 19 krajów.

Academy Smart Talks to wydarzenie dla licealistów i mieszkańców Warszawy, którzy cenią naukowców i interesują się badaniami naukowymi. Jego główną ideą jest inspiracja młodzieży naukową ścieżką kariery - zachęta do poszerzania horyzontów, rozwoju pasji i samorealizacji oraz zapoznanie ich ze światową społecznością naukowców prowadzących badania w Polsce.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 26 października 2023 roku, w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie o 11.00 przy alei Na Skarpie 20/26, 27 (sala dolna dużej Willi Pniewskiego).

Wydarzenie prowadzone jest w języku angielskim, bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Aby wziąć w nim udział, należy wejść na stronę evenea.pl, wypełnić formularz i przesłać zgłoszenie.

Na widowni zasiądą m.in. warszawscy licealiści, którzy po każdym występie zadadzą pytania wcześniej przygotowane w ramach szkolnych lekcji.

Warszawa, 09.08.2023. Muzeum Ziemi - szkielet słonia leśnego. PAP/Marcin Obara
Warszawa, 09.08.2023. Muzeum Ziemi - szkielet słonia leśnego. PAP/Marcin Obara

Każdy, kto weźmie udział w spotkaniu, będzie mógł w tym dniu bezpłatnie zwiedzić Muzeum Ziemi w Warszawie.

Nauka w Polsce

lt/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Rozpoczęła się analogowa misja księżycowa „M6 Żuławski”

  • Fot. Adobe Stock

    Rozpoczął się "Tydzień Mikroświata" w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera