Nauka dla Społeczeństwa

27.03.2023
PL EN
 • Konkurs dla czytelników

  DO WYGRANIA CZTERY ZESTAWÓW NAGRÓD!
  Jeśli odpowiesz prawidłowo na trzy widoczne poniżej pytania i polubiłeś nasz profil na facebooku, możesz wygrać nagrodę. Pytania dotyczą zagadnień z publikacji zamieszczonych w naszym serwisie w ostatnich dniach. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy cztery zestawy nagród. Są nimi pakiety gadżetów Nauki w Polsce.

  1. Od nazwiska którego matematyka liczbę Pi nazywa się czasem ludolfiną?

  * Liczbę Pi nazywa się czasem ludolfiną od nazwiska Ludolpha van Ceulena.

  2. Na której polskiej uczelni znajduje się Muzeum Lamp Rentgenowskich?

  * Muzeum Lamp Rentgenowskich znajduje się na Politechnice Opolskiej.

  3. Jak nazywa się wzgórze koło miasta w Barranca w Peru, gdzie wspólne badania archeologiczne prowadzą naukowcy z Polski i Peru?

  * Wzgórze koło miasta w Barranca w Peru, gdzie wspólne badania archeologiczne prowadzą naukowcy z Polski i Peru to Cerro Colorado. 


  Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi i do których odezwiemy się w tym tygodniu, to:

  dom...85@gmail.com

  to...007@gmail.com

  ol...ska@op.pl

  cho...usz@gmail.com

   

  Gratulujemy!

   

  A oto nowe pytania:

  1. Kiedy przypada Światowy Dzień Wody ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992?

  2. Jak brzmi inna nazwa roślin ziemnopączkowych, do których zalicza się m.in. śnieżycę woronową, śnieżycę wiosenną, śnieżyczkę przebiśnieg, krokusy wiosenne czy przylaszczkę pospolitą?

  3. Jak nazywa się wirus, do wykrycia którego szybki i biodegradowalny test opracował zespół doktorantów z Politechniki Warszawskiej?
   

  Odpowiedzi prosimy przesyłać za pośrednictwem poniższego formularza. Czekamy na nie do 28 marca 2023 r. włącznie. Następnego dnia odezwiemy się do laureatów.

  Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu.

W związku ze zgłoszeniem mojego udziału w konkursie dla czytelników portalu Nauka w Polsce, wyrażam niniejszym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu zgłoszenia do konkursu (adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko, telefon, adres do korespondencji) w celu jego przeprowadzenia i wyłonienia zwycięzców Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Polskiej Agencji Prasowej, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8. Pani/Pana dane będą przetwarzane do momentu zakończenia konkursu i wyłonienia zwycięzców. Podstawą przetwarzania podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) Bez podania powyższych danych nie będzie możliwy Pani/Pana udział w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane mogą zostać przekazane podmiotowi zapewniającemu techniczną obsługę bazy danych.

Copyright © Fundacja PAP 2023