Nowe oblicza ewaluacji naukowej tematem nowego odcinka "Co tam, PANie, w polityce (naukowej)"; już w środę online

fot. materiały prasowe PAN
fot. materiały prasowe PAN

Prof. Andrzej Jajszczyk i temat ewaluacji naukowej pojawią się już w środę w kolejnym odcinku cyklu "Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?".

Gościem spotkania, organizowanego przez PAN i transmitowanego na kanałach akademii na YT,  FB, LI lub X, będzie prof. Andrzej Jajszczyk, przewodniczący zespołu doradczego przy Prezesie Polskiej Akademii Nauk. Zespół ten, składający się z wybitnych naukowców polskich instytucji, zakończył prace nad nowym systemem ewaluacji jakości działalności naukowej, mającym na celu wprowadzenie zmian zgodnych z Agreement on Reforming Research Assessment.

Rozmowa będzie poświęcona kluczowym wnioskom i rekomendacjom zawartym w raporcie zespołu, w tym przejście od dyscyplinarnego systemu ewaluacji do oceny środowiskowej, finansowanie oparte o nowe zasady oraz wprowadzenie opcjonalnej ewaluacji eksperckiej. Porozmawiamy także o wyzwaniach i potencjalnych korzyściach związanych z proponowanymi zmianami, które mają na celu podniesienie jakości badań i efektywności naukowej w Polsce.

Do oglądania spotkań z cyklu Co tam, PANie, w polityce (naukowej)" organizatorzy zapraszają osoby zainteresowanych przyszłością nauki w Polsce: naukowców i osoby spoza świata akademickiego. Można się włączyć do dyskusji.

Nauka w Polsce

zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Rozpoczęła się analogowa misja księżycowa „M6 Żuławski”

  • Fot. Adobe Stock

    Rozpoczął się "Tydzień Mikroświata" w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera