Dr Kostecki m.in. o mobilności naukowej w spotkaniu z cyklu „Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?”

Źródło: PAN
Źródło: PAN

Dr Dawid Kostecki, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej będzie 15 maja gościem kolejnego podcastu „Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?”. Prof. Dariusz Jemielniak porozmawia z nim m.in. o mobilności naukowej i międzynarodowej współpracy akademickiej.

Asumptem do tej rozmowy jest trwający w Gdańsku I Kongres Umiędzynarodowienia, który stanowi otwarcie szerokiej debaty ze środowiskiem akademickim i naukowym na temat tego, jak mądrze pokierować internacjonalizacją kształcenia na polskich uczelniach - czytamy w zapowiedzi spotkania na stronie PAN.

Dr Kostecki podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym wsparcia mobilności naukowej, która stanowi kluczowy element w karierze każdego badacza.

"Poruszymy tematykę międzynarodowej współpracy akademickiej, która jest nie tylko motorem napędowym innowacji, ale również platformą dla wymiany kulturowej i intelektualnej. W obliczu obecnych wyzwań globalnych, takich jak zmiany klimatyczne, pandemie czy konflikty międzynarodowe, rola nauki w budowaniu mostów między narodami jest nieoceniona. Omówimy, w jaki sposób NAWA przyczynia się do rozwoju polskich naukowców, pomagając im w tworzeniu międzynarodowych sieci badawczych i realizacji projektów, które przekraczają granice i dyscypliny" - zapowiedzieli organizatorzy spotkania.

Rozmowa odbędzie się w środę, 15 maja, o godz. 18.00. Streaming będzie dostępny na profilach Polskiej Akademii Nauk w serwisach społecznościowych Facebook, LinkedIn oraz YouTube. Wszędzie tam widzowie będą mogli także zadawać uczestnikom dyskusji własne pytania.

Patronami medialnymi cyklu są serwis Nauka w Polsce oraz Forum Akademickie.

Nauka w Polsce

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Łukasz Gawroński

    Polscy artyści i naukowcy tworzą immersyjny spektakl na portugalskich Azorach

  • Fot. materiały prasowe

    Od czwartku w Gdańsku IV Kongres Młodej Nauki

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera