Nauka dla Społeczeństwa

24.04.2024
PL EN
03.04.2024 aktualizacja 04.04.2024

Prof. Rowiński i mobilność naukowców - w kolejnym spotkaniu z cyklu "Co tam PANie w polityce?"

01.12.2016 Na zdjęciu prof. Paweł Rowiński. PAP/Leszek Szymański 01.12.2016 Na zdjęciu prof. Paweł Rowiński. PAP/Leszek Szymański

Już w czwartek kolejna część cyklu "Co tam PANie w polityce?". Gościem prof. Dariusza Jemielniaka będzie prof. Paweł Rowiński, rozmowa dotyczyła będzie mobilności naukowców.

W podkaście „Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?” prof. Dariusz Jemielniak od tygodni omawia z gośćmi kwestie związane z polityką naukową. Rozmowy te są streamowane na profilach Polskiej Akademii Nauk w serwisach społecznościowych Facebook, LinkedIn oraz YouTube. Widzowie i słuchacze mogą zadawać uczestnikom dyskusji własne pytania.

Kolejne spotkanie odbędzie się w czwartek 4 kwietnia o godz. 18:00.

Wiceprezes PAN prof. Dariusz Jemielniak porozmawia w podkaście z prof. Pawłem Rowińskim z PAN. Prof. Rowiński, hydrolog i geofizyk, jest dyrektorem Instytutu Geofizyki PAN i b. wiceprezesem akademii. Jest członkiem wielu polskich i zagranicznych komitetów i organizacji naukowych, a także członkiem zarządu Science Advice for Policy by European Academies, SAPEA, zrzeszającej ponad sto europejskich akademii i towarzystw naukowych. Był m.in. przewodniczącym Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Współpracy z Zagranicą w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Tematem rozmowy będzie mobilność naukowców.

O wcześniejszej rozmowie z wiceministrem nauki Maciejem Gdulą nt. czasopism punktowanych pisaliśmy TU.

Patronami medialnymi cyklu są serwis Nauka w Polsce oraz Forum Akademickie.

Nauka w Polsce

zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024