Fot. Adobe Stock

Do Kazachstanu sprowadzono cztery tygrysy amurskie, by odtworzyć populację wielkich kotów w regionie

Do Kazachstanu sprowadzono cztery osobniki tygrysa amurskiego, zwanego też syberyjskim, jednego z największych kotowatych świata. Zwierzęta zostaną przygotowane do życia na wolności w rezerwacie Ile-Bałchasz na południowym wschodzie kraju.

  • Adobe Stock
    Świat

    Indie w ciągu dekady podwoiły populację tygrysów

    Indie podwoiły swą populację tygrysów w ciągu nieco ponad dekadę m.in. dzięki temu, że zapewniły im wystarczająco dużo zwierząt do upolowania i zwiększyły standard życia społeczności mieszkających w pobliżu siedlisk tych wielkich kotów – wykazało badanie opublikowane w czwartek w magazynie „Science”.

  • Fot. Adobe Stock
    Świat

    Indie/ Indyjska populacja dziko żyjących tygrysów wzrosła do 3682 osobników

    Indyjska populacja tygrysów, największych żyjących dzikich kotów, wzrosła od 2018 roku z 2967 do 3682 osobników - wynika z raportu przedstawionego w Indiach w sobotę, w którą przypada światowy dzień tygrysa, poinformował portal The Hindu.

  • Źródło: Fotolia
    Świat

    Tajlandia/ Populacja tygrysów podwoiła się w ciągu siedmiu lat

    Populacja tygrysów żyjących na wolności w Tajlandii podwoiła się w ciągu ostatnich siedmiu lat. Drapieżniki te rozprzestrzeniły się też na nowe terytoria na zachodzie kraju - poinformowała w środę agencja EFE, powołując się na miejscowe władze.

  • Źródło: Fotolia
    Świat

    Indie/ Premier: krajowa populacja tygrysa wzrosła do blisko 3 tysięcy

    Do blisko 3 tysięcy osobników wzrosła w ostatnich latach indyjska populacja tygrysa - poinformował w poniedziałek premier Indii Narendra Modi, mówiąc o "historycznym sukcesie". Jeszcze kilkanaście lat temu w Indiach żyło tylko ok. 1400 sztuk tych zwierząt.

  • Świat

    WWF o potrzebie zamknięcia ośrodków hodowli tygrysów

    Wszystkie ośrodki hodowli tygrysów, obecne w Azji, powinny zostać zamknięte - apeluje z okazji Dnia Tygrysa międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF. Prywatne parki dzikich zwierząt nie służą ochronie tygrysów i przyczyniają się do ich wyginięcia w naturze.

  • Fot. PAP/EPA/ RUNGROJ YONGRIT 21.01.2013
    Świat

    WWF: po raz pierwszy wzrosła liczebność tygrysów

    Po raz pierwszy od lat przybyło dziko żyjących tygrysów – informują międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF i Global Tiger Forum (GTF). Szacuje się, że w naturze występuje 3890 osobników tego gatunku, o prawie 700 zwierząt więcej niż w 2010 r.

  • Fot. Fotolia
    Życie

    Eksperci: chroniąc słonie czy tygrysy, chronimy całe ekosystemy

    Chroniąc tygrysy i słonie chronimy jednocześnie cały ekosystem. Korzystają na tym inne gatunki i ludzie - mówią w rozmowie z PAP badający tygrysy malajskie dr Mark Rayan Darmaraj z WWF Malezja i szef Programu Ochrony Słoni Afrykańskich WWF, Lamine Sebogo.

  • Fot. Fotolia

    Ocal tygrysa, grając na tablecie

    Aplikacja na iPad pozwoli miłośnikom przyrody przyczynić się do ratowania tygrysów poprzez segregowanie zdjęć – informuje serwis „BBC News/Science”.

  • WWF: już tylko 3 200 dzikich tygrysów na świecie

    Kłusownictwo oraz utrata nadającego się do zamieszkania terenu mogą doprowadzić do całkowitego wyginięcia tygrysów, których pozostało już tylko 3 200 na wolności - wynika z przedstawionego we wtorek raportu World Wide Fund for Nature.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera