03.06.2024. Statek UG r/v Oceanograf. PAP/Marcin Gadomski

Gdańsk/ Geolodzy na pokładzie statku Oceanograf przebadali południowy Bałtyk

Geolodzy na pokładzie statku "Oceanograf" Uniwersytetu Gdańskiego odbyli wyprawę badawczą po południowych rejonach Morza Bałtyckiego. Zebrano materiał z sześciu poligonów badawczych. Część z nich będzie prezentowana pod koniec roku na wystawie w Muzeum Geologicznym PIG-PIB w Warszawie.

  • Źródło: barc.ug.edu.pl

    Rejs badawczy BaltArctic dobiega końca

    Statek badawczy "Oceanograf", należący do Uniwersytetu Gdańskiego, wraca z ponad miesięcznego rejsu za północne koło podbiegunowe. W drodze powrotnej do Polski studenci mieli możliwość pobierania próbek na stacjach badawczych.

  • 3.06.2024. Statek UG r/v Oceanograf wypływa z Portu Dalmor w Gdyni, 3 bm. Rozpoczyna się kampania oceanograficzna BaltArctic Research Cruise, w ramach której statek UG r/v Oceanograf i statek Instytutu Oceanologii PAN r/v Oceania wyruszają w rejs badawczy za północne koło podbiegunowe. PAP/Marcin Gadomski

    Pomorskie/ Statki badawcze Oceanograf i Oceania wypłynęły w rejs za koło podbiegunowe

    Statki badawcze: "Oceanograf" należący do Uniwersytetu Gdańskiego i "Oceania" Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w poniedziałek wypłynęły na ponad miesięczny rejs za północne koło podbiegunowe. Dziennik pokładowy będzie prowadził jeden z załogantów - pisarz Zygmunt Miłoszewski.

  • fot. Anna Kassolik, źródło - Stacja Morska Instytutu Oceanografii UG
    Ludzie

    Prof. Krzysztof Skóra - patronem ulicy i pomnikowego dębu

    Prof. Krzysztof Skóra, założyciel i wieloletni szef Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, który jest dziś patronem tej placówki, ma już także swoją ulicę w Gdańsku i swoje pomnikowe drzewo w Nowej Wsi Lęborskiej - poinformował instytut.

  • 24.06.2016.  PAP/Dominik Kulaszewicz

    R/V Oceanograf znowu na morzu

    Statek badawczy UG R/V Oceanograf odbył pierwszy rejs badawczy po remoncie. Naukowcy przeprowadzili badania biologiczne oraz hydrologiczne i realizują kolejne rejsy - informuje biuro prasowe UG.

  • Gdynia/Uniwersytet Gdański ma nowy statek naukowo-badawczy

    Uniwersytet Gdański ma nowy statek naukowo-badawczy; według uczelni będzie to najnowocześniejsza tego typu jednostka pływająca po Bałtyku. W pierwszy rejs statek wypłynie jesienią br. Jednostka zastąpi obecną, wysłużoną już jednostkę "Oceanograf-2".

  • Gdynia/Uniwersytet Gdański ma nowy statek naukowo-badawczy

    Uniwersytet Gdański ma nowy statek naukowo-badawczy; według uczelni będzie to najnowocześniejsza tego typu jednostka pływająca po Bałtyku. W pierwszy rejs statek wypłynie jesienią br. Jednostka zastąpi obecną, wysłużoną już jednostkę "Oceanograf-2".

Najpopularniejsze

  • Fot: Komputer kwantowy ODRA-5 na Politechnice Wrocławskiej. Źródło: W. Bożejko

    Prof. Bożejko: język programowania komputerów kwantowych jest wciąż bardzo siermiężny

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Prof. Sikorska: mechanizmy choroby Alzheimera czy Parkinsona podobne do chorób prionowych

  • EPA/SALVATORE DI NOLFI  02.07.2025

    Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • Naukowcy: młodzież ma za mało dopaminy

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

Źródło: Jakub Włodarczyk

Misja IGNIS/ Po ponad roku w kosmosie na Ziemię wróciły pierwsze próbki polimerowych nośników leków

Naukowcy realizujący eksperyment „Stability of Drugs” – jeden z trzynastu w ramach polskiej misji kosmicznej IGNIS – musieli się wykazać największą cierpliwością z całej grupy. Dopiero teraz, po 14 miesiącach, z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię wróciły pierwsze próbki z ich nośnikami leków.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera