Mateusz Grochowski nowym przewodniczącym Parlamentu Studentów RP

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Mateusz Grochowski, student Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, od 1 stycznia zostanie nowym przewodniczącym Parlamentu Studentów RP. Grochowski reprezentował dotąd studentów w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

O sobotniej sesji XXVI Zjazdu Delegatów Parlamentu Studentów RP poinformowano na profilu facebookowym PSRP. Właśnie wtedy zaakceptowano sprawozdanie Organów Statutowych Parlamentu Studentów RP i wybrano członków Organów Statutowych PSRP w kadencji 2021-2022. Zdecydowano, że nowym przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 1 stycznia 2021 r. zostanie Mateusz Grochowski.

Na stanowisku zastąpi dotychczasowego przewodniczącego, Dominika Leżańskiego.

Mateusz Grochowski jest studentem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W 2017 wybrano go na przewodniczącego Samorządu Studentów UMB, a rok został Przewodniczącym Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego.

Jak informuje na swojej stronie, od 2019 r. reprezentuje PS RP w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz należy do ekspertów ds. studenckich Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

"Przez cały okres studiów towarzyszy mi piłka nożna – pasja, która jak samorząd, uczy współpracy grupowej, proaktywności (do ostatniego gwizdka!), komunikacji i zaangażowania. To, m.in. te wartości stanowią podstawę mojego programu jako kandydata na Przewodniczącego Parlamentu Studentów RP" - pisze nowy przewodniczący.

Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej jest niezależną i samorządną organizacją reprezentującą ogół studentów w kraju. Jej zadaniami jest m.in. reprezentowanie i promowanie edukacyjnych, socjalnych, ekonomicznych i kulturalnych potrzeb studentów; ochrona praw i interesów wszystkich studentów w kraju oraz polskich studentów za granicą; wspieranie samorządności i mobilności studenckiej.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: w akademikach w Polsce brakuje 400 tys. miejsc noclegowych

  • 10.04.2025. Ćwiczenia reagowania kryzysowego Kryzys 25 w Centrum Symulacji Medycznej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, 10 bm. Wydarzenie jest organizowane przez Akademię Wojsk Lądowych. Scenariusz zakładał akcję ratunkową, po pożarze. Celem ćwiczeń jest koordynacja służb, rozwinięcie zdolności organizacyjnej, analiza sprawności działania, praktyczne nauczanie studentów ratownictwa medycznego i wydziału lekarskiego poprzez symulowane działania ratunkowe. PAP/Maciej Kulczyński

    Wrocław/ Studenci AWL z innymi służbami ćwiczyli akcje ewakuacyjne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera