"Student sam w domu" - akcja Parlamentu Studentów RP w związku z zawieszeniem zajęć na uczelniach

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Wartościowe kanały na YouTube, kursy językowe online, lista blogów poświęconych zdobywaniu kompetencji miękkich czy biznesowych - odnośniki do takich materiałów przygotowali dla żaków przedstawiciele Parlamentu Studentów RP w związku z zawieszeniem zajęć na uczelniach.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa szef resortu nauki Jarosław Gowin zdecydował w środę o zawieszeniu zajęć dydaktycznych na uczelniach od 12 marca do 25 marca. Z tego powodu Parlament Studentów RP ruszył w czwartek z akcją "Student sam w domu".

"Zgodnie z zaleceniami czas ten powinniśmy spędzić w miejscu zamieszkania, unikając dużych skupisk ludzi. Co zatem może zrobić student sam w domu? Nadrobić zaległości na studiach, korzystając ze zbiorów dostępnych online, sprawdzić polecane książki i seriale, poszerzyć swoje zainteresowania - np. dzięki kanałom na YouTube, odkryć nowe hobby, rozwinąć swoje umiejętności miękkie i biznesowe, korzystając z oferty darmowych kursów i wiedzy dostępnej na blogach i w podcastach" - czytamy na fanpage`u akcji "Student sam w domu".

Jej inicjatorzy przygotowali specjalną podstronę w witrynie PSRP, na której polecają różnego rodzaju - w ich ocenie wartościowe - zasoby online: kursy, blogi, zasoby VOD. Zastrzegają, że lista nie jest zamknięta.

"Zachęcamy do dzielenia się polecanymi aktywnościami, które można wykonywać samodzielnie w domu" - czytamy na fanpage`u. Organizatorzy proszą o kontakt za pośrednictwem Facebooka lub korzystania z hashtagu #studentsamwdomu, by zainspirować innych. PSRP zachęca także do zaangażowania się w akcję instytucje i podmioty, posiadające ciekawe zbiory dostępne online – filmy, książki, kursy itp.

"Chcemy, by zgodnie z rekomendacjami studenci, którzy mogą przechodzić chorobę również bezobjawowo, potraktowali czas wolny od zajęć na uczelni jako czas, który powinni spędzić w domu, ale też, który można ciekawie wykorzystać" - mówi przewodniczący Parlamentu Studentów RP Dominik Leżański, cytowany w komunikacie przesłanym PAP.

Przedstawiciele organizacji przypominają studentom, że czas bez zajęć należy traktować jako kwarantannę, a nie okazję do spotkań towarzyskich. Zgodnie z zaleceniami należy zostać w miejscu zamieszkania, unikać przemieszczania i dużych skupisk ludzi. Zaleca się ograniczenie kontaktów z osobami starszymi i chorymi. Młodzi ludzie mogą być zarażeni koronawirusem bez żadnych objawów, przez co mogą stanowić zagrożenie dla innych osób w swoim otoczeniu - przypomina PSRP w przesłanej PAP informacji.

PAP - Nauka w Polsce, Szymon Zdziebłowski

szz/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: w akademikach w Polsce brakuje 400 tys. miejsc noclegowych

  • 10.04.2025. Ćwiczenia reagowania kryzysowego Kryzys 25 w Centrum Symulacji Medycznej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, 10 bm. Wydarzenie jest organizowane przez Akademię Wojsk Lądowych. Scenariusz zakładał akcję ratunkową, po pożarze. Celem ćwiczeń jest koordynacja służb, rozwinięcie zdolności organizacyjnej, analiza sprawności działania, praktyczne nauczanie studentów ratownictwa medycznego i wydziału lekarskiego poprzez symulowane działania ratunkowe. PAP/Maciej Kulczyński

    Wrocław/ Studenci AWL z innymi służbami ćwiczyli akcje ewakuacyjne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera