06.05.2016 PAP/Sławomir Mielnik

Opole/ Pierwsze w kraju Centrum Obsługi Studenta obchodzi 15-lecie działania

Centrum Obsługi Studenta na Politechnice Opolskiej ma już 15 lat. Jak powiedziała Anna Kułynycz, rzecznik uczelni od tego czasu ze wsparcia jednostki uczelni skorzystało ponad sto tysięcy studentów.

 • 15.07.2024. Premiera zaprojektowanego przez Studenckie Koło Naukowe Politechniki Śląskiej bolidu elektrycznego SW-05e w PreZero Arenie w Gliwicach. PAP/Jarek Praszkiewicz
  Student

  Gliwice/ Nowy bolid elektryczny studentów Politechniki Śląskiej

  Studenci gliwickiej Politechniki Śląskiej zaprezentowali w poniedziałek zbudowany przez siebie bolid elektryczny. Pojazd potrafi rozpędzić się w 3,5 sekundy do 100 km/h, a jego prędkość maksymalna to 130 km/h.

 • Fot. Adobe Stock

  Opłaca się studiować w małych miastach

  Uczelnie w mniejszych miejscowościach skutecznie przygotowują do wejścia na rynek pracy. Osoby kończące tam studia nieznacznie prześcigają absolwentów uczelni z metropolii pod względem wysokości mediany zarobków uzyskiwanych w pierwszym roku po dyplomie i osiągają lepsze wyniki, gdy porówna się Względny Wskaźnik Zarobków – wynika z systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA).

 • Fot. Bartosz Bańka/PG
  Student

  Twórcy bolidu PGR-08 planują udział w międzynarodowych zawodach

  Twórcy opracowanego na Politechnice Gdańskiej bolidu PGR-08 planują udział pojazdu w międzynarodowych zawodach Formuły Student - w Austrii, Czechach, Chorwacji i Polsce.

 • Fot. Adobe Stock

  Wrocław/ Za miejsce w akademiku trzeba będzie zapłacić od 450 do 1533 zł

  Studenci największych publicznych uczelni we Wrocławiu mają do dyspozycji ok. 9 tys. miejsc w akademikach. Średnio ok. 20 proc. miejsc będzie do dyspozycji studentów pierwszego roku. Ceny za miejsce w pokoju różnią się w zależności od standardu - trzeba będzie zapłacić od 450 do 1533 zł za miesiąc.

 • 04.06.2021. Akademik - dom studenta na kampusie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. PAP/Tomasz Waszczuk

  Dla studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przygotowano ponad 1800 miejsc w akademikach

  Dla studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przygotowano w nowym roku akademickim 1871 miejsc, w tym także w pokojach jednoosobowych. Administrator akademików ocenił, że pokoje jednoosobowe to odpowiedź na potrzeby rynku.

 • 09.07.2024. Premiera najnowszego bolidu CMS-09 zespołu Cerber Motorsport z Politechniki Białostockiej, 9 bm. w Centrum Nowoczesnego Kształcenia w Białymstoku. Nowy bolid CMS-09 jest zwinniejszy i bardziej aerodynamiczny niż wcześniejsze pojazdy. CMS-09 jest pierwszym bolidem hybrydowym w historii Politechniki Białostockiej. Studenci samodzielnie dobrali silniki oraz ich sterowniki. PAP/Artur Reszko
  Student

  Bolid z napędem hybrydowym - nowe auto studentów Politechniki Białostockiej

  Bolid z napędem hybrydowym to dziewiąta konstrukcja studentów Politechniki Białostockiej. Wyścigowe auto weźmie udział w zawodach branży motoryzacyjnej dla studentów - Formula Student.

 • 18.09.2023. Dom studencki "Meteor" na Kampusie Morasko Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. PAP/Marek Zakrzewski

  Poznań/ Od 480 zł do 1460 zł za miejsce w akademiku

  Od 480 zł za miejsce w trzyosobowym pokoju, do 1460 zł za cały jednoosobowy pokój - tak obecnie kształtują się ceny w domach studenckich największych uczelni w Poznaniu. Miesięczny koszt za miejsce w pokoju dwuosobowym waha się pomiędzy 500 a 600 zł.

 • Fot. Adobe Stock

  Łódź/ Największe uczelnie nie planują na razie podwyżki opłat w akademikach

  Opłaty w domach akademickich dwóch największych uczelni w Łodzi - Politechniki i Uniwersytetu - pozostaną na ubiegłorocznym poziomie. Przez całe wakacje prowadzone będą remonty, mające na celu podwyższenie standardu zakwaterowania. Decyzje o przydziale miejsca studenci otrzymają pod koniec sierpnia.

 • Fot. Adobe Stock

  Białystok/ Uczelnie dysponują miejscami w akademikach, ceny wahają się od 390 zł do 1,3 tys. zł

  Trzy największe uczelnie w Białymstoku dysponują łącznie blisko 1,9 tys. miejsc w akademikach na rok akademicki 2024/2025. Ceny za miejsce wahają się od 390 zł w pokojach dwuosobowych nawet do 1,3 tys. zł - w jednoosobowym.

Najpopularniejsze

 • 27.06.2024. Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Maciej Gdula. PAP/Albert Zawada

  Wiceminister nauki: nowy system ewaluacji czasopism naukowych - od 1 stycznia

 • Medioznawca o internetowych memach z "Januszem Nosaczem": to akty przemocy symbolicznej

 • Ekspert: gry opowiadają nam o nas samych

 • Matematyk: altruizm może być mechanizmem przetrwania ludzkości

 • Rezydenci: nie podejmujcie pracy na nowo utworzonych kierunkach lekarskich

 • 11.06.2024 EPA/KOSTAS TSIRONIS

  Grecja/ Wszystkie obiekty archeologiczne w Atenach zamknięte z powodu upałów

 • Tłuste koty na diecie pomagają zrozumieć ludzką otyłość

 • Pradawne wirusy wspierają nowotwory

 • Wielokrotne przeprowadzki w dzieciństwie podnoszą ryzyko depresji

 • Popularny lek rozrzedzający krew neutralizuje jad kobry

Fot. Adobe Stock

Na dnie Bałtyku zalegają wraki; naukowcy z UJ wśród badaczy pracujących nad zmniejszeniem zanieczyszczenia morza

Instytucje z Polski, Litwy, Niemiec i Szwecji pracują nad zmniejszeniem zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego niebezpiecznym paliwem, amunicją i innymi pozostałościami wraków - poinformował Uniwersytet Jagielloński, który jest partnerem projektu "Baltwreck".

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera