Polscy wydawcy, publikujący m.in. książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie mogą zgłaszać je w do 11. edycji konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2017. Zgłoszenia można przesyłać do 10 kwietnia 2017 r.
Celem organizatorów konkursu jest promocja i wyróżnienie wydawców najlepszych publikacji akademickich i naukowych, które ukazały się na rynku w roku 2016 i 2017. Plebiscyt towarzyszy Targom Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2017, które odbywają się równolegle z Warszawskimi Targami Książki, w dniach 18-21 maja 2017 r. na PGE Narodowym.
Do konkursu mogą przystąpić wszyscy polscy wydawcy, publikujący książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie, serie wydawnicze oraz tłumaczenia.
Zwycięzcy poza dyplomami - pierwszy raz w historii konkursu, otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez spółkę Murator EXPO. Nagroda główna w konkursie wyniesie 2 tys. zł. Po tysiącu złotych otrzyma laureat Nagrody Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych oraz Nagrody Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych. Organizatorzy przyznają także wyróżnienia we wszystkich kategoriach oraz wyróżnienia za opracowanie edytorskie.
Dla wystawców Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2017 udział w konkursie jest bezpłatny. W tym roku po raz pierwszy wydawcy, którzy nie uczestniczą w Targach, mogą zgłosić bezpłatnie jedną książkę. Zgłoszenie kolejnych wiąże się z opłatą w wysokości 70 zł + VAT za każdą publikację.
Laureatów konkursu poznamy w piątek 19 maja - w Dniu Książki Akademickiej i Naukowej.
Organizatorem konkursu są: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej oraz spółka Murator EXPO. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.
Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: http://www.muratorexpo.pl/targi/academia/konkurs-academia/
PAP - Nauka w Polsce
ekr/ zan/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.