Nauka dla Społeczeństwa

05.06.2023
PL EN
15.05.2017 aktualizacja 15.05.2017

11. Targi Książki Akademickiej i Naukowej - od czwartku w Warszawie

Już po raz 11. polscy wydawcy książek naukowych zaprezentują się w Warszawie podczas Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA, które odbędą się między 18 a 21 maja na stadionie PGE Narodowym. Podczas targów wręczone zostaną nagrody dla najlepszych książek akademickich i naukowych.

Podczas targów ACADEMIA swoją ofertę zaprezentują polskie wydawnictwa specjalizujące się w publikacjach akademickich, m.in. Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Wydawnictwo Naukowe UAM i wydawnictwo Instytutu Badań Literackich PAN.

Wydarzenie zainicjowane zostało w 2006 roku przez Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego; w kolejnych latach do grona organizatorów dołączyły: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej i Murator EXPO. Od 2013 roku targi ACADEMIA odbywają się na stadionie PGE Narodowy, równolegle z Warszawskimi Targami Książki.

Ważną częścią targów jest konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA. Oceniane w nim są książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie, serie wydawnicze i tłumaczenia.

Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy oraz - po raz pierwszy w historii konkursu - nagrody pieniężne ufundowane przez spółkę Murator EXPO. Nagroda główna wyniesie 2 tys. zł, oprócz tego przewidziano po tysiąc złotych dla laureata Nagroda Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych oraz dla laureata Nagroda Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych. Oprócz tego przyznane zostaną również wyróżnienia we wszystkich powyższych kategoriach oraz wyróżnienia za opracowanie edytorskie.

Laureatów konkursu poznamy w piątek 19 maja, w Dniu Książki Akademickiej i Naukowej.

Organizatorem konkursu są: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej oraz spółka Murator EXPO. Patronem medialnym wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia są dostępne na stronie: http://www.muratorexpo.pl/targi/academia/

PAP - Nauka w Polsce

kflo/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023