Europejscy innowatorzy przed 35. rokiem życia znów poszukiwani

Innowatorów przed 35. rokiem życia, którzy mają na swoim koncie wizjonerskie projekty technologiczne, można zgłaszać do prestiżowego, międzynarodowego konkursu „Innovators Under 35 Europe". Kandydatury innowatorów z państw Unii Europejskiej przyjmowane są do 5 marca 2017 roku.

Konkurs „Innovators Under 35 Europe” organizuje „MIT Technology Review” – najstarszy magazyn poświęcony technice, którego wydawcą jest renomowany Massachusetts Institute of Technology. Wyłaniani są w nim liderzy nowych technologii, autorzy najbardziej przełomowych projektów.

W rozpoczętej edycji konkursu "MIT Technology Review" wyróżni i zaprezentuje historie 35 najzdolniejszych innowatorów, których praca przyczynia się do rozwiązywania globalnych problemów ekonomicznych i społecznych.

Kandydować mogą osoby będące obywatelami jednego z krajów Unii Europejskiej lub od co najmniej pięciu lat będący legalnymi rezydentami jednego z krajów członkowskich. Kandydaci powinni mieć poniżej 35 lat (do końca 2017 r.) oraz posiadać innowacyjny projekt w jednej z dziedzin: telekomunikacja, biotechnologia, hardware, software, web, nanotechnologia i materiały, transport czy energetyka.

Zgłoszenia można przesyłać poprzez platformę, która będzie aktywna do 5 marca 2017 r.

Kandydatury oceni panel ekspertów oraz redakcja MIT Technology Review. 35 zwycięskich projektów zostanie oficjalnie nagrodzonych podczas gali finałowej, która odbędzie się 14 września br. w Paryżu. Poza tym, autorzy zwycięskich projektów zaproszeni zostaną do udziału w prestiżowej, corocznej konferencji EmTech France, organizowanej przez "MIT Technology Review". Konferencja umożliwia zaprezentowanie najnowszych trendów i odkryć w świecie technologii. Najbliższa jej edycja odbędzie się 10 i 11 października w Tuluzie we Francji i zgromadzi najważniejszych przedsiębiorców i naukowców z całego świata.

35 zwycięzców dołączy również do międzynarodowej społeczności Innovators under 35 zrzeszającej ponad 250 europejskich innowatorów - zwycięzców poprzednich edycji, wybranych spośród 4 tys. kandydatów.

Wśród dotychczasowych laureatów konkursu znajdują się m.in. Konstantin Novoselov (laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki), Max Levchin (założyciel firmy PayPal), David Karp (założyciel Tumblr), Sergey Brin (założyciel Google) czy Linus Torvalds (założyciel Linux).

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Gdańsk/ Wynalazek naukowców PG i GUMedu - sztuczna inteligencja wypełni dokumenty medyczne

  • Fot. Adobe Stock

    Eksperci rekomendują sześć priorytetowych projektów AI dla Polski

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera