Zgłoszenia do „Innovators Under 35" wydłużone do 26 kwietnia

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Do 26 kwietnia wydłużono termin zgłaszania kandydatur do drugiej polskiej edycji prestiżowego konkursu „Innovators Under 35". Zgłaszać można innowatorów przed 35. rokiem życia, którzy mają na swoim koncie wizjonerskie projekty technologiczne.

Konkurs „Innovators Under 35” organizuje „MIT Technology Review” – najstarszy magazyn poświęcony technice, którego wydawcą jest renomowany Massachusetts Institute of Technology. Wybierani są w nim młodzi wizjonerzy i innowatorzy z różnych części świata. W Polsce konkurs odbędzie się po raz drugi, a jego partnerem jest Fundacja na rzecz Nauki Polskiej.

Na wygraną mają szansę liderzy innowacji, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Powinni też mieć na swoim koncie innowacyjny projekt technologiczny w dziedzinach takich jak Internet, hardware, software, biotechnologia, nanotechnologia, telekomunikacja, transport i energetyka.

Nominacje do konkursu zbierane są poprzez platformę online: http://www.innovatorsunder35.com/nominations . Pierwotnie termin nadsyłania kandydatur wyznaczono do 14 kwietnia, ale organizatorzy zdecydowali się go przedłużyć do 26 kwietnia.

Po upływie terminu zgłaszania nominacji panel ekspertów oceni profile kandydatów i wskaże dziesięciu zwycięzców polskiej edycji, którzy uzyskają honorowy tytuł Innovator Under 35. Dwie osoby z tego grona otrzymają dodatkowy tytuł Innovator of the Year oraz Social Innovator. Gala finałowa polskiej edycji konkursu odbędzie się w czerwcu 2016 r.

W tym roku panel ekspertów \"MIT Technology Review\" wyłoni również trzech europejskich finalistów spośród wszystkich kandydatów biorących udział w europejskiej edycji konkursu. Pod koniec roku 2016 cała społeczność Innovators Under 35 spotka się na europejskim szczycie Summit Europe, podczas którego omówi i zaproponuje rozwiązania aktualnych problemów społecznych w Europie.

Wśród dotychczasowych laureatów konkursu znajdują się m.in.: Konstantin Novoselov (laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki), Max Levchin (założyciel firmy PayPal), David Karp (założyciel Tumblr), Sergey Brin (założyciel Google) czy Linus Torvalds (założyciel Linux).

W gronie finalistów pierwszej polskiej edycji konkursu znaleźli się m.in.: Olga Malinkiewicz wyróżniona tytułem Innovator of the Year oraz dwoje laureatów partnera konkursu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej: Katarzyna Nawrotek i Michał Mikulski nagrodzeni jako Social Innovator of 2015.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

  • Fot. Adobe Stock

    Gdańsk/ Naukowcy chcą stworzyć model skóry, wykorzystując druk 3D

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera