Do końca czerwca szanse na stypendia dla maturzystek i studentek uczelni technicznych

Tylko do końca czerwca maturzystki i studentki uczelni technicznych mogą zgłosić się do udziału w drugiej edycji programu "Nowe technologie dla dziewczyn". Na uczestniczki czekają stypendia w wysokości 12 tys. zł, udział w programie stażowym czy opieka merytoryczna ekspertów.

"Nowe technologie dla dziewczyn" to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami. Celem programu jest udzielenie utalentowanym maturzystkom i studentkom wsparcia w nauce oraz w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej w branży technologicznej. Program stypendialny obejmuje w tym roku 21 uczelni technicznych w Polsce, które zrzeszone są w Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.

W drugiej edycji programu mogą wziąć udział tegoroczne maturzystki oraz studentki studiów inżynierskich i magisterskich, polskich uczelni technicznych. Zgłoszenia można składać przez stronę internetową www.stypendiadladziewczyn.pl

Stypendystki "Nowych Technologii dla dziewczyn" otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 tys. zł, które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Zostaną również zaproszone do udziału w programie stażowym w gdańskim centrum badawczo-rozwojowym Intela lub w amerykańskiej siedzibie firmy. Część dziewczyn aplikujących do programu otrzyma jedno ze stu miejsc na pierwszym w Polsce obozie inspiracyjnym dla dziewczyn w nowych technologiach - INSPIRATIONAL BOOT CAMP 2016. Odbędzie się ona pod koniec września na Mazurach.

Do pierwszej edycji programu zgłosiło się 600 kobiet, wiążących swoją przyszłość z branżą nowych technologii. Spośród nich wybrano 20 utalentowanych dziewczyn, które dostały stypendium. Organizatorami programu są: Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz Intel.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Katowice, 09.05.2025. Od lewej: marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, prezes stowarzyszenia Pro Silesia Małgorzata Staśko, członek stowarzyszenia Biznes Pro Silesia Dawid Pasek, rektor Akademii Muzycznej Katowice Jarosław Mamczarski, prorektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach Justyna Kucharczyk, rektor AWF Katowice Andrzej Małecki,  rektor Politechniki Śląskiej Marek Pawełczyk, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego Celina Olszak, rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Tomasz Szczepański, rektor Uniwersytetu Śląskiego Ryszard Koziołek podczas konferencji prasowej inaugurującej Forum Przyszłości Miasta Nauki w Katowicach. PAP/Michał Meissner

    Siedem uczelni podpisało porozumienie współpracy przy Programie Naukowym dla Śląska

  • Pałac Branickich w Białymstoku. Fot. Adobe Stock

    Białystok/ Rozpoczyna się 21. Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera