Nauka dla Społeczeństwa

02.03.2024
PL EN
03.10.2016 aktualizacja 03.10.2016

Znamy 25 laureatek programu Nowe Technologie dla Dziewczyn

25 studentek kierunków technicznych weźmie udział w drugiej edycji programu stypendialnego Nowe Technologie dla Dziewczyn. Stypendystki otrzymają wsparcie finansowe i merytoryczne oraz możliwość odbycia stażu w Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Intel w Gdańsku.

Program stypendialny Nowe Technologie dla Dziewczyn organizuje firma Intel we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy. To pierwszy tego typu program stypendialny w Polsce. Inicjatywa ma na celu zainteresowanie kobiet nowymi technologiami i wsparcie utalentowanych maturzystek i studentek w planowaniu i budowaniu ich kariery zawodowej w branży technologicznej lub w nauce.

W programie stypendialnym udział wzięły studentki kierunków technicznych z 21 uczelni oraz maturzystki zainteresowane studiami technicznymi. 25 laureatek wyłonionych spośród ponad 600 zgłoszeń objętych zostanie 8-miesięczną indywidualną opieką mentorską doświadczonego specjalisty z gdańskiego Centrum Badawczo-Rozwojowego Intela. Przez ten czas mentorzy i mentorki będą wspierali zawodowy i osobisty rozwój swoich podopiecznych. Laureatki programu otrzymują ponadto stypendium w wysokości 12 tys. zł, które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami.

Jak wynika z badania „Kobiety na politechnikach 2016”, obecnie tylko 13,8 proc. studentów kierunków informatycznych to kobiety. To właśnie dlatego Intel oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy zdecydowały się zaoferować maturzystkom i studentkom unikatowy program wsparcia ich rozwoju.

"Chociaż liczba kobiet pracujących w branży informatycznej rośnie, wciąż jest to obszar zdominowany przez mężczyzn. Potrzeba inicjatyw, które otworzą drzwi do tego świata kobietom. Spożytkowanie ich wielkiego potencjału w kluczowym dla rozwoju cywilizacyjnego obszarze nowych technologii ma ogromne znaczenie. Dlatego chcemy zainteresować maturzystki i studentki nowymi technologiami i związanym z nimi wykształceniem" - mówi Michał Dżoga z firmy Intel.

Więcej informacji o programie jest dostępnych na stronie internetowej: www.stypendiadladziewczyn.pl

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024