
Młodzi twórcy gier komputerowych z całej Polski zaprezentują swoje autorskie prototypy gier podczas organizowanego przez Politechnikę Łódzką (PŁ) 8. Ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Do rywalizacji można się zgłaszać do 18 czerwca.
Jak informuje rzeczniczka PŁ dr Ewa Chojnacka, forum organizowane 1 lipca w Łodzi zgromadzi liderów, projektantów, programistów, grafików, projektantów poziomów, ale również artystów koncepcyjnych, muzyków, dźwiękowców i projektantów interfejsów. Zgodnie z ideą konkursu zespoły zaprezentują oryginalne pomysły na gry komputerowe oraz to, w jakim stopniu udało im się wypełnić różne role i kompetencje niezbędne do stworzenia prototypu gry.
"Na zwycięzców i wyróżnionych czekają nagrody ufundowane przez firmy. Tegoroczna edycja ma wyjątkowy charakter, ponieważ sektor gier wideo został uznany od tego roku za ambasadora nowoczesnej Polski. Tym samym Narodowe Centrum Badań i Rozwoju umożliwiło finansowanie prac badawczych, tak by polski przemysł gier mógł jeszcze skuteczniej konkurować z zagranicznymi twórcami" - podkreśla dr Chojnacka.
Konkurs został rozszerzony o dwa wydarzenia - warsztaty i konferencję. Warsztaty prowadzone będą przez praktyków biznesu i ekspertów branży i mają stać się przyczynkiem do nawiązania współpracy w zakresie prowadzenia wspólnych prac badawczo - rozwojowych.
Równolegle z warsztatami zorganizowana zostanie konferencja obejmująca tematykę wskazaną przez program sektorowy GAMEINN. Dzięki temu wydarzeniu firmy zapoznają się z kompetencjami uczelni w zakresie gier video, co pozwoli zwiększyć potencjał oraz innowacyjność polskich producentów gier na arenie globalnej.
W wydarzeniu zapowiedzieli udział czołowi polscy przedstawiciele branży gier wideo. Wśród nich na prawie trzy tygodnie przed wydarzeniem można wymienić: Microsoft, CD Projekt, Techland, 11bit Studios, Teyon, Vivid Games, AT Games, Wastelands Interactive, ale zainteresowanie sięga szeroko poza grono wymienionych firm.
O wynikach konkursu zdecyduje jury złożone z przedstawicieli firm oraz pracowników z głównych ośrodków akademickich w Polsce, które kształcą studentów w dziedzinie gier komputerowych.
Finał ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych odbędzie się 1 lipca w Art_Inkubatorze zlokalizowanym w Fabryce Sztuki w Łodzi.
Do konkursu można się zgłaszać poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej.
PAP - Nauka w Polsce
kol/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.