Konkurs "Innowacja jest kobietą" po raz piąty czeka na zgłoszenia badaczek

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Młode badaczki i wynalazczynie, które opracowały autorskie innowacyjne rozwiązanie mogą wziąć udział w piątej edycji konkursu „Innowacja jest Kobietą”. Zgłoszenia można przysyłać do 30 czerwca. Dwa zwycięskie pomysły będą promowane na międzynarodowych targach wynalazków.

Konkurs organizuje Fundacja Kobiety Nauki – Polska Sieć Kobiet Nauki. Ma on wyłonić innowacyjne autorskie lub współautorskiego rozwiązanie technologiczne lub koncepcję wdrożenia już opracowanego rozwiązania.

W piątej edycji konkursu wybrane zostaną dwa zwycięskie rozwiązania. W nagrodę będą prezentowane podczas Międzynarodowej Wystawy Wynalazków „ARCA 2015” w Zagrzebiu oraz na Międzynarodowych Targach „Pomysły, Wynalazki, Nowe Pomysły iENA 2015”.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca 2015 roku. Konkurs zostanie rozstrzygnięty najpóźniej do 15 lipca 2015 r. Autorki nowatorskich pomysłów, które chcą zgłosić się do konkursu, powinny przesłać swoje CV z uwzględnieniem osiągnięć naukowych, krótki opis projektu oraz opis implementacji.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: kontakt@kobietynauki.org  z dopiskiem \"Konkurs\". Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Katowice, 14.11.2024. Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. PAP/Jarek Praszkiewicz

    Pełczyńska-Nałęcz: kolejna „Ścieżka SMART” będzie oceniana dwa razy szybciej

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Kłosiński: gry komputerowe mogą podnosić świadomość ekologiczną

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera