Czas na zgłoszenia do X edycji konkursu "Innowacja jest Kobietą"

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Autorki innowacyjnego rozwiązania technologicznego lub koncepcji wdrożenia już opracowanego rozwiązania, mogą wziąć udział w X edycji konkursu "Innowacja jest Kobietą". Zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Kobiety Nauki - Polską Sieć Kobiet Nauki, a jego cel to wyłonienie innowacyjnego autorskiego (lub współautorskiego) rozwiązania technologicznego lub koncepcji wdrożenia już opracowanego rozwiązania.

Zwyciężczyni X edycji konkursu będzie miała możliwość zaprezentowania swojego wynalazku podczas 22. Międzynarodowego Moskiewskiego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii Archimedes 2019, który odbędzie się w dniach 26-29 marca 2019 r.

Aby zgłosić swoją kandydaturę, należy przesłać swoje CV z uwzględnieniem osiągnięć naukowych, krótki opis projektu (do 1 strony) oraz opis implementacji (do 1 strony) na adres kontakt@kobietynauki.org z dopiskiem "KONKURS". Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia.

Laureatki wyłonione będą przez komisję konkursową, w skład której wchodzą członkinie zarządu fundacji. Decyzję podejmą z uwzględnieniem list rankingowych proponowanych przez ekspertki i ekspertów fundacji.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie Fundacji Kobiety Nauki: https://kobietynauki.org/index.php/2018/12/innowacja-jest-kobieta-x-edycja/

W poprzedniej edycji konkursu zwyciężyła dr hab. Aneta Ptaszyńska z Uniwersytetu Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie. Zaprezentowała metodę na leczenie infekcji grzybiczej oraz wspomaganie układu odpornościowego pszczół przez wzbogacenie diety zimowej owadów bakteriami z rodzaju Lactobacillus.

PAP - Nauka w Polsce

kflo/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 28.06.2016 Na zdjęciu Olga Malinkiewicz. PAP/Marcin Obara

    Olga Malinkiewicz wśród finalistów European Inventor Award 2024

  • Fot. Adobe Stock

    Podkarpackie/ 6 mln zł na granty dla uczelni na projekty B+R

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera