Nauka dla Społeczeństwa

27.09.2022
PL EN
24.07.2018 aktualizacja 24.07.2018

Zgłoszenia do konkursu "Innowacja jest kobietą" - do końca sierpnia

Badaczki i wynalazczynie, które opracowały autorskie innowacyjne rozwiązania, mogą wziąć udział w czwartej edycji konkursu „Innowacja jest Kobietą”. Zgłoszenia należy przesłać do końca sierpnia.

Celem konkursu jest wyłonienie innowacyjnego autorskiego lub współautorskiego rozwiązania technologicznego lub koncepcji wdrożenia już opracowanego rozwiązania.

W tej edycji przyznane zostaną dwie nagrody. Zwycięski wynalazek będzie zaprezentowany podczas Międzynarodowych Targów Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2018 w Norymberdze.

Organizatorem konkursu jest fundacja Kobiety Nauki - Polska Sieć Kobiet Nauki. To już dziewiąta edycja konkursu.

Laureatki wyłonione zostaną przez komisję konkursową, w skład której wchodzą członkinie zarządu fundacji. Podejmą decyzje z uwzględnieniem proponowanych przez ekspertki i ekspertów fundacji list rankingowych.

Od V edycji konkurs otwarty jest dla wszystkich badaczek, bez względu na wiek.

W ubiegłym roku laureatką konkursu została doktorantka Politechniki Wrocławskiej, Agnieszka Podwin za stworzenie koncepcji niskokosztowego mikrolaboratorium biologicznego „lab-on-chip”, składającego się z trzech komponentów, z których każdy zawiera autorski wynalazek.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się wiosną 2013 roku - czytamy na stronie fundacji. Wyłonione zostały wówczas dwa wynalazki autorstwa polskich badaczek, które zaprezentowano podczas XVI Międzynarodowego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „Archimedes 2013” w Moskwie. Obie uhonorowane srebrnym i brązowym medalem. W kolejnych edycjach laureatki były nagradzane udziałem w Salonie „Archimedes”, a także w Międzynarodowych Targach „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA” w Norymberdze oraz na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków ARCA w Zagrzebiu.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022