17 laureatów Drogi na Harvard zmierzy się w finale

Kapituła konkursu Droga na Harvard wybrała 17 laureatów, którzy w finale walczyć będą o nagrodę główną - tygodniowy wyjazd na Uniwersytet Harvarda. Wszyscy finaliści objęci będą programem mentorskim, który ma im ułatwić dostanie się na prestiżową amerykańską uczelnię.

Kapituła konkursu spośród 30 kandydatów miała wybrać 15 najlepszych. Zdecydowała się jednak nagrodzić aż 17. Wszyscy zostaną objęci programem mentorskim, który umożliwi im dostęp do wiedzy i doświadczenia prawie 300 polskich absolwentów i pracowników naukowych Uniwersytetu Harvarda.

"Wybór 15 laureatów spośród trzydziestu niezwykle uzdolnionych kandydatów jest trudnym zadaniem. Każdy z finalistów reprezentuje sobą bardzo wysoki poziom. Szukamy najzdolniejszych, z energią do działania, ciekawych świata. Na tym etapie wybieramy najlepszych z najlepszych" – mówi Krzysztof Daniewski, prezes Stowarzyszenia Harvard Club of Poland.

Kolejnym etapem konkursu będzie gala finałowa, która odbędzie się 13 czerwca. Wówczas ogłoszonych ma zostać czterech laureatów nagrody głównej. W towarzystwie członków klubu pojadą oni na przełomie września i października na tygodniową wizytę na Uniwersytecie Harvarda w Bostonie. Wygrana umożliwi im spotkanie ze studentami oraz profesorami, uczestnictwo w zajęciach, a także poznanie warunków rekrutacji.

"Przypominamy, że tytuł laureata w naszym konkursie nie gwarantuje dostania się na Harvard University. Konkurs jest akcją mającą na celu szerzenie wśród naszych rodaków idei studiowania na najlepszych uczelniach świata i zdobywanie wiedzy na najwyższym poziomie – zaznacza prezes Harvard Club of Poland.

Stowarzyszenie Harvard Club of Poland zrzesza prawie 300 członków, którzy zdobyli wykształcenie na Harvardzie. Jednym z celów klubu jest pokazanie własnej drogi rozwoju w taki sposób, by była inspiracją dla młodych ludzi do zdobywania wiedzy na najwyższym poziomie.

Pełną listę laureatów można znaleźć na stronie: www.droganaharvard.pl

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Białystok/ Kilkadziesiąt imprez na Rodzinnym Pikniku Naukowym

  • Fot. Adobe Stock

    Resort nauki chce wprowadzić zmiany w świadectwach ukończenia studiów podyplomowych

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera