Droga na Harvard otwarta po raz czwarty

Studenci, gimnazjaliści, uczniowie szkół średnich, marzący o studiach w renomowanych amerykańskich uczelniach, mogą wziąć udział IV edycji konkursu "Droga na Harvard". Na czwórkę najlepszych czeka tygodniowy pobyt w USA z wizytą w tej prestiżowej uczelni. Zgłoszenia można przesyłać do 22 kwietnia.

Organizatorem konkursu jest stowarzyszenie Harvard Club of Poland, skupiające polskich absolwentów Uniwersytetu Harvarda.

„Celem naszego konkursu jest promowanie wśród młodych Polaków idei studiowania na renomowanych uczelniach zagranicznych oraz podniesienie poziomu wiedzy na temat wymagań, jakie uczelnia stawia kandydatom” – mówi prezes Stowarzyszenia Harvard Club of Poland Krzysztof Daniewski.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie gimnazjów i szkół średnich, studenci uczelni państwowych i prywatnych oraz absolwenci, którzy chcieliby studiować na uczelniach amerykańskich, szczególnie na Uniwersytecie Harvarda.

„Poszukiwani są zdolni i nieprzeciętni ludzie pasjonujący się nauką, sportem, kulturą oraz angażujący się w przedsięwzięcia studenckie i sprawy społeczne” – wyjaśniają organizatorzy konkursu.

Czterech laureatów w nagrodę pojedzie na tydzień do Stanów Zjednoczonych. Elementem programu będzie wizyta na Uniwersytecie Harvarda. Ponadto wszyscy laureaci zostaną objęci programem mentorskim, który zapewnia im dostęp do wiedzy i doświadczenia prawie 300 polskich absolwentów Uniwersytetu Harvarda.

Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie, powinny złożyć aplikację w języku angielskim. Jednym z zadań jest napisanie jednostronicowego eseju, w którym odpowiedzą na pytanie: "What is the most interesting problem or important issue for you?". Studenci mogą również opisać swoje osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu czy działań społecznych. Zgłoszenie można przesłać poprzez aplikację mobilną na www.facebook.pl/DroganaHarvard lub przez formularz dostępny na stronie www.droganaharvard.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 22 kwietnia.

Do drugiego etapu wybranych zostanie 30 najciekawszych aplikacji. Ich autorzy zostają zaproszeni na rozmowę z kapitułą konkursu, która spośród nich wyłoni 15 laureatów. Czworo najlepszych otrzyma tytuł Laureata Nagrody Głównej. Wyniki ogłoszone zostaną 13 czerwca 2013 r. na oficjalnej gali finałowej.

Uniwersytet Harvarda (Harvard University) powstał 8 września 1636 r. jako Harvard College jako pierwszy uniwersytet na terenie kolonii brytyjskich w Ameryce Północnej. Nazwę otrzymał od nazwiska purytańskiego duchownego, wielebnego Johna Harvarda, który był pierwszym darczyńcą uczelni, wówczas będącej college\'em.

Stowarzyszenie Harvard Club of Poland zrzesza prawie 300 członków, którzy zdobyli wykształcenie na Harvardzie. Jednym z zadań stowarzyszenia jest pokazanie własnej drogi rozwoju w taki sposób, by była inspiracją dla młodych ludzi do zdobywania wiedzy na najwyższym poziomie.

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Psychiatra: biologia przystosowała człowieka do przeżywania sytuacji stresowych

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspert: programy społeczne nie wpływają na wzrost dzietności; zmienił się trend kulturowy

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera