Uczelnie i instytucje

Zielona Góra/ 7,3 tys. wniosków o przyjęcie na Uniwersytet Zielonogórski

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

W pierwszej turze naboru Uniwersytet Zielonogórski przyjął ponad 7,3 tysięcy wniosków o przyjęcia na studia. Najwięcej podań dotyczy kierunków: lekarskiego i fizjoterapii.

Limit miejsc w rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie w roku akademickim 2024/2025 na Uniwersytecie Zielonogórskim wynosi 2705 miejsc. W pierszej turze zgłosiło się 7354 kandydatów. "To daje średnią 2,7 osób na jedno miejsce" – powiedziała Małgorzata Włodarczyk z biura prasowego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Najwięcej kandydatów zgłosiło się na takie kierunki, jak: lekarski, psychologia, filologia angielska, fizjoterapia, pielęgniarstwo oraz prawo.

Kierunek lekarski jest najbardziej oblegany. Na medycynę zgłosiły się niemal 23 osoby na jedno miejsce; następnie fizjoterapia 9,2, grafika 5,1, pielęgniarstwo 4,2, psychologia 4,1 i filologia angielska 3,7 na jedno miejsce.

Lista kierunków, na które prowadzona będzie II tura, ogłoszona zostanie 5 sierpnia br. Celem będzie uzupełnienie naboru osób na kierunkach, gdzie zostały wolne miejsca.(PAP)

pij/ jann/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 21.11.2024. Rektor Magdalena Stryja (C), przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Magdalena Antoniak (L) i zastępca przewodniczącej Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Artur Rybacki (P) podczas konferencji prasowej na terenie Uczelni Biznesu i Nauk Stosowanych "Varsovia" w Warszawie, 21 bm. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z protestem części studentów byłego Collegium Humanum, którzy nie otrzymali dyplomów ukończenia studiów. PAP/Rafał Guz

    Rektor Uczelni Varsovia, która powstała po Collegium Humanum: uczelnia działa prawidłowo, przechodzi naprawę

  • 21.11.2024. Minister nauki Dariusz Wieczorek (P), rektor Politechniki Śląskiej w Krakowie prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk (L) i rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska (2L) na briefingu prasowym w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach, 21 bm. Spotkanie dot. posiedzenia Prezydium i Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. PAP/Jarek Praszkiewic

    D. Wieczorek: projekt noweli ustawy o szkolnictwie wyższym jest w końcowej fazie uzgodnień rządowych

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera