Przedstawiciele Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej oraz ArcelorMittal Warszawa podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w obszarze kształcenia przyszłych inżynierów. Porozumienie zostało zawarte na pięć lat i będzie realizowane w ramach programu „Od inżyniera do lidera”.
Uniwersytet Łódzki, Polska Agencja Prasowa oraz Fundacja PAP zawarły w środę umowę o współpracy. Porozumienie dotyczy działań komunikacyjnych, edukacyjnych oraz popularyzatorskich związanych ze szkolnictwem wyższym i nauką.
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach otworzył nową zieloną przestrzeń na terenie kampusu – „Green Campus”. Inauguracja odbyła się podczas 2. edycji BAUHAUS4EU Forum, międzynarodowego spotkania 10 uczelni z dziewięciu krajów Europy, należących do sojuszu Uniwersytetu Europejskiego
Ranking podnosi jakość kształcenia na polskich uczelniach; pokazuje, jak świetne mamy uczelnie, ale też, że mamy nad czym pracować, aby dogonić te europejskie - ocenił minister nauki Marcin Kulasek, komentując tegoroczne wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2026.
Ponad 84 tys. osób w Polsce studiuje psychologię w roku akademickim 25/26, to o 147 proc. więcej niż w 2019 r. Wzrostowi nie towarzyszy odpowiedni przyrost kadry akademickiej. Około 40 proc. kształci się na uczelniach, nieprzystępujących do ewaluacji naukowej – wynika z raportu o studiach psychologicznych.
Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński w Krakowie zdobyły ex aequo pierwsze miejsce w rankingu uczelni akademickich Perspektywy 2026. Z kolei wśród uczelni zawodowych zwyciężyła Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Koszalinie.
Badaniom nad mniejszościami żyjącymi w Polsce, szerzeniu wiedzy o nich, a także współpracy - ma służyć Centrum Badań nad Mniejszościami Narodowymi i Etnicznymi, powołane na Uniwersytecie w Białymstoku. Jak podkreślają przedstawiciele mniejszości, to bardzo ważna i potrzebna inicjatywa.
Nowy budynek Uniwersytetu Warszawskiego stworzy warunki sprzyjające prowadzeniu doskonałych badań oraz dydaktyki na światowym poziomie – powiedział w poniedziałek rektor UW prof. Alojzy Nowak podczas uroczystości zawieszenia wiechy na powstającym na Powiślu gmachu wydziałów dziennikarstwa i nauk ekonomicznych.
Ponad 1200 pilotów wykształcił Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej, obchodzący 50-lecie działalności. Dziś pracują jako piloci w liniach lotniczych w Polsce i na świecie.
Prezydent Karol Nawrocki podpisał ustawę o utworzeniu Wojskowej Akademii Medycznej (WAM) - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta RP. Ustawa zakłada powołanie w Łodzi - od 1 lipca br. - uczelni kształcącej wojskowych medyków, m.in. lekarzy i ratowników.