Fot. Adobe Stock

Wydział WIM PW i ArcelorMittal Warszawa będą współpracować w zakresie kształcenia inżynierów

Przedstawiciele Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej oraz ArcelorMittal Warszawa podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w obszarze kształcenia przyszłych inżynierów. Porozumienie zostało zawarte na pięć lat i będzie realizowane w ramach programu „Od inżyniera do lidera”.

  • 24.06.2026. Dyrektor generalny PAP Marek Błoński (L), rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Rafał Matera (P), prezes zarządu Fundacji Polskiej Agencji Prasowej Magdalena Chodak (2P) oraz członek zarządu Fundacji Polskiej Agencji Prasowej Magdalena Żuk (2L) w siedzibie PAP w Warszawie, 24 bm. PAP i Fundacja Polskiej Agencji Prasowej oraz Uniwersytet Łódzki podpisały porozumienie o współpracy. (mr) PAP/Radek Pietruszka

    Uniwersytet Łódzki kolejną uczelnią, która zawarła z PAP i Fundacją PAP umowę o współpracy

    Uniwersytet Łódzki, Polska Agencja Prasowa oraz Fundacja PAP zawarły w środę umowę o współpracy. Porozumienie dotyczy działań komunikacyjnych, edukacyjnych oraz popularyzatorskich związanych ze szkolnictwem wyższym i nauką.

  • Fot. Adobe Stock

    Katowice/ Uniwersytet Ekonomiczny otworzył „Green Campus” podczas forum sojuszu BAUHAUS4EU

    Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach otworzył nową zieloną przestrzeń na terenie kampusu – „Green Campus”. Inauguracja odbyła się podczas 2. edycji BAUHAUS4EU Forum, międzynarodowego spotkania 10 uczelni z dziewięciu krajów Europy, należących do sojuszu Uniwersytetu Europejskiego

  • 23.06.2026. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Marcin Kulasek podczas konferencji prasowej i ogłoszenia wyników XXVII Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2026, 23 bm. w Warszawie. (mr) PAP/Szymon Pulcyn

    Minister nauki: Ranking Perspektyw 2026 podnosi jakość kształcenia na polskich uczelniach

    Ranking podnosi jakość kształcenia na polskich uczelniach; pokazuje, jak świetne mamy uczelnie, ale też, że mamy nad czym pracować, aby dogonić te europejskie - ocenił minister nauki Marcin Kulasek, komentując tegoroczne wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2026.

  • Fot. Adobe Stock
    Człowiek

    Raport: ponad 84 tys. osób studiuje psychologię w Polsce; to wzrost o niemal 150 proc. w sześć lat

    Ponad 84 tys. osób w Polsce studiuje psychologię w roku akademickim 25/26, to o 147 proc. więcej niż w 2019 r. Wzrostowi nie towarzyszy odpowiedni przyrost kadry akademickiej. Około 40 proc. kształci się na uczelniach, nieprzystępujących do ewaluacji naukowej – wynika z raportu o studiach psychologicznych.

  • Fot. Adobe Stock

    Ranking Perspektyw 2026: UW i UJ ex aequo najlepszymi uczelniami akademickimi w Polsce

    Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński w Krakowie zdobyły ex aequo pierwsze miejsce w rankingu uczelni akademickich Perspektywy 2026. Z kolei wśród uczelni zawodowych zwyciężyła Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Koszalinie.

  • Fot. Adobe Stock

    Centrum badań nad mniejszościami zainaugurowano na Uniwersytecie w Białymstoku

    Badaniom nad mniejszościami żyjącymi w Polsce, szerzeniu wiedzy o nich, a także współpracy - ma służyć Centrum Badań nad Mniejszościami Narodowymi i Etnicznymi, powołane na Uniwersytecie w Białymstoku. Jak podkreślają przedstawiciele mniejszości, to bardzo ważna i potrzebna inicjatywa.

  • Fot. materiały prasowe UW

    Na powstającym budynku Wydziału Dziennikarstwa UW zawisła wiecha

    Nowy budynek Uniwersytetu Warszawskiego stworzy warunki sprzyjające prowadzeniu doskonałych badań oraz dydaktyki na światowym poziomie – powiedział w poniedziałek rektor UW prof. Alojzy Nowak podczas uroczystości zawieszenia wiechy na powstającym na Powiślu gmachu wydziałów dziennikarstwa i nauk ekonomicznych.

  • 04.12.2020 PAP/Darek Delmanowicz

    Podkarpackie / 50-lecie Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej

    Ponad 1200 pilotów wykształcił Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej, obchodzący 50-lecie działalności. Dziś pracują jako piloci w liniach lotniczych w Polsce i na świecie.

  • Fot. Adobe Stock

    Prezydent podpisał ustawę o utworzeniu Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi

    Prezydent Karol Nawrocki podpisał ustawę o utworzeniu Wojskowej Akademii Medycznej (WAM) - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta RP. Ustawa zakłada powołanie w Łodzi - od 1 lipca br. - uczelni kształcącej wojskowych medyków, m.in. lekarzy i ratowników.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Naukowcy wytykają brak doświadczenia zespołu powołanego przez ministra; wg resortu to niejedyny wyznacznik kompetencji

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk.  PAP/Radek Pietruszka

Kanclerz PAN: grunty, nieruchomości – akademia dysponuje unikalnym majątkiem

Grunty rolne, ośrodki wczasowe, ale i budynki po PGR-ach – Polska Akademia Nauk dysponuje unikalnym w skali instytucji państwowych majątkiem. Jak powiedziała PAP kanclerz PAN Monika Kallista, z części nieruchomości akademia czerpie zyski, które przeznacza na naukę, ale do części musi dokładać.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera