Bydgoszcz, panorama miasta. Fot. Adobe Stock

Przed Politechniką Bydgoską stanął pomnik jej patronów Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Przed głównym gmachem Politechniki Bydgoskiej z okazji 75-lecie istnienia uczelni w środę odsłonięty został pomnik jej patronów Jana i Jędrzeja Śniadeckich. List do uczestników uroczystego posiedzenia senatu uczelni skierował prezydent Karol Nawrocki.

  • Fot. Adobe Stock

    Na Politechnice Bydgoskiej powstanie Centrum Hodowli i Uprawy Roślin

    Kamień węgielny pod przyszłe Centrum Hodowli i Uprawy Roślin Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich został we wtorek wmurowany na terenie kampusu uczelni. Wznoszony jest już budynek na cele badawczo-dydaktyczne, a przy nim powstanie nowoczesna szklarnia.

  • 21.05.2025. Prof. dr hab. inż. Joanna Barłowska (L) i rektor Politechniki Bydgoskiej prof. dr hab. inż. Marek Adamski (P) podczas uroczystości wręczenia prof. Joannie Barłowskiej tytułu Doktora Honoris Causa, 21 bm. na Politechnice Bydgoskiej w Bydgoszczy.  PAP/Tytus Żmijewski
    Ludzie

    Wybitna zootechnik prof. Joanna Barłowska doktorem h.c. Politechniki Bydgoskiej

    Wybitna zootechnik, specjalistka z zakresu mleczarstwa prof. dr hab. inż. Joanna Barłowska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w środę otrzymała tytuł doktora honoris causa Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

  • Fot. Adobe Stock

    Politechnika Bydgoska kształci już lekarzy, chce też prowadzić studia prawnicze

    Politechnika Bydgoska od jesieni zeszłego roku kształci przyszłych lekarzy, a od nowego roku akademickiego chce prowadzić studia prawnicze. Uczelnia przygotowuje się również do otwarcia nowych kierunków pielęgniarstwo oraz teleinformatyka i cyberbezpieczeństwo.

  • 19.12.2024. Dziekan Wydziału Medycznego Politechniki Bydgoskiej prof. Małgorzata Tafil-Klawe (L), odbierający tytuł doktora honoris causa, prof. Marek Harat (C) oraz rektor Politechniki Bydgoskiej prof. Marek Adamski (P) podczas jubileuszowego, 500. posiedzenia Senatu Politechniki Bydgoskiej w siedzibie uczelni. PAP/Tytus Żmijewski
    Ludzie

    Neurochirurg prof. Marek Harat doktorem h.c. Politechniki Bydgoskiej

    Wybitny neurochirurg prof. Marek Harat w czwartek otrzymał tytuł doktora honoris causa Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzej Śniadeckich (PBŚ). Jego zasługą jest m.in. wprowadzenie w Polsce nowoczesnej psychochirurgii.

  • 08.11.2024. Wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel (L), rektor Politechniki Bydgoskiej prof. dr hab. inż. Marek Adamski (C) i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski (P) podczas uroczystości przekazania Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. dr. Emila Warmińskiego w Bydgoszczy, Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, 8 bm. W szpitalu wiedzę i doświadczenie zdobywać będą studenci Wydziału Medycznego. PAP/Tytus Żmijewski

    Bydgoszcz/ Miasto przekazało szpital politechnice

    Władze Bydgoszczy przekazały w piątek Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr. Emila Warmińskiego. Lecznica będzie bazą kliniczną uczelni, która od października rozpoczęła kształcenie lekarzy.

  • 01.10.2024.  PAP/Tytus Żmijewski

    Politechnika Bydgoska rozpoczęła kształcenie lekarzy

    Politechnika Bydgoska rozpoczęła właśnie kształcenie lekarzy. Jej rektor, prof. Marek Adamski podkreślił, że wobec zmieniającej się rzeczywistości, postępującej cyfryzacji i rozwoju technologii nikogo nie powinno dziwić, że "dobrzy lekarze na miarę XXI wieku będą z politechniki".

  • 02.04.2024. Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski (C) i prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński (C-2P) wraz z zespołem podczas spotkania, 2 bm. w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Minister Krzysztof Gawkowski wręczył wyróżnienia zespołowi prof. Tomasza Topolińskiego za pracę przy projekcie i budowie pierwszego polskiego respiratora CoViVentilUCM02.  PAP/Tytus Żmijewski
    Zdrowie

    Gawkowski wręczył dyplomy twórcom pierwszego polskiego respiratora

    Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski wręczył we wtorek w Bydgoszczy dyplomy zespołowi prof. Tomasza Topolińskiego za zaprojektowanie i zbudowanie w czasie pandemii COVID-19 prototypu pierwszego polskiego respiratora. Urządzenie nie trafiło do produkcji.

  • 04.10.2023. Rektor Politechniki prof. dr hab. inż. Marek Adamski. PAP/Tytus Żmijewski
    Ludzie

    Bydgoszcz/ Prof. dr hab. inż. Marek Adamski ponownie rektorem Politechniki Bydgoskiej

    Zootechnik prof. dr hab. inż. Marek Adamski został w środę ponownie wybrany na stanowisko rektora Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Był jedynym kandydatem, w głosowaniu uzyskał zdecydowane poparcie.

  • Bydgoszcz 26.02.2024. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek (4L), wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel (2L) i rektor Politechniki Bydgoskiej prof. dr hab. inż. Marek Adamski (L) na terenie kampusu Politechniki Bydgoskiej w Bydgoszczy. Fot. PAP/ Tytus Żmijewski

    Bydgoszcz/ Wmurowano kamień węgielny pod kompleks sportowy politechniki

    Kamień węgielny pod budowę kompleksu obiektów Akademickiego Centrum Sportu został w poniedziałek wmurowany na terenie kampusu Politechniki Bydgoskiej. "W polityce, którą chcemy realizować, tego typu obiekty są kluczowe" - powiedział na uroczystości minister nauki Dariusz Wieczorek.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera