04.10.2021. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2021/2022 na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

Czarnek: nie może być tak, że będziemy faworyzować rozwój nauki tylko w niektórych miastach

"Nie może być tak, że będziemy faworyzować rozwój nauki tylko w niektórych miastach" – powiedział w poniedziałek w Szczecinie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zapowiedział, że dodatkowy miliard złotych na naukę i szkolnictwo wyższe "w znaczącej części" ma trafić do Szczecina i do woj. zachodniopomorskiego.

  • Fot. Adobe Stock

    Resort edukacji: największym wyzwaniem w nowym roku akademickim będzie epidemia COVID-19

    Największym wyzwaniem w nowym roku akademickim będzie epidemia COVID-19 oraz zapobieganie jej dalszemu rozprzestrzenianiu się - oceniło MEiN. Kluczowy będzie też rozwój technologii cyfrowych wykorzystywanych na uczelni w przypadku ewentualności przejścia na tryb nauczania zdalnego - dodano.

  • Fot. Adobe Stock

    Rektorzy: uczelnie są przygotowane na przejście na tryb nauczania hybrydowego

    Polskie uczelnie rozpoczynają w piątek rok akademicki - większość w nich w trybie stacjonarnym. Jednak w razie konieczności ich władze są przygotowane do przejścia na tryb hybrydowy, a nawet zdalny - poinformował wiceprzewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) prof. Michała Zasada.

  • Fot. Adobe Stock

    W piątek rozpoczyna się nowy rok akademicki

    Na blisko 400 polskich uczelniach ok. 1,2 mln studentów rozpoczyna w piątek 1 października nowy rok akademicki 2021/2022. Studenci pojawią się w murach większości uczelni, niejednokrotnie po dłuższej przerwie.

  • 07.07.2021. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. PAP/Mateusz Marek

    Czarnek w liście do wspólnoty akademickiej: jestem przekonany, że nowy rok akademicki zaowocuje rozwojem potencjału polskich uczelni

    Jestem przekonany, że nowy rok akademicki będzie czasem przełomowych osiągnięć naukowych i zaowocuje rozwojem potencjału polskich uczelni - napisał w liście z okazji inauguracji roku akademickiego 2021/2022 szef MEiN Przemysław Czarnek. Zapowiedział, że resort przekaże uczelniom 1 mld zł.

  • Fot. Fotolia

    Uczelnie: za wcześnie, by wskazać, jak będą prowadzone zajęcia od nowego roku akademickiego

    Jest jeszcze za wcześnie, żeby wskazać, w jakim trybie prowadzone będą zajęcia w kolejnym roku akademickim. Decyzja w tej sprawie będzie uzależniona od wytycznych ministerialnych, postępu szczepień i sytuacji epidemiologicznej – wskazują polskie uczelnie, w tym Uniwersytet Warszawski.

  • Fot. Fotolia

    Politechnika Łódzka zainaugurowała nowy rok akademicki

    Politechnika Łódzka zainaugurowała we wtorek nowy rok akademicki. Władze uczelni podjęły decyzję, że zajęcia dydaktyczne będą realizowane w sposób mieszany. Politechnika Łódzka na dziewięciu wydziałach kształci ponad 13 tys. studentów.

  • 01.10.2020. Prezydent RP Andrzej Duda (L) oraz rektor UW prof. Alojzy Nowak (3P) podczas inauguracji roku akademickiego 2020/2021 na Uniwersytecie Warszawskim. PAP/Radek Pietruszka

    Prezydent na UW: uczelnie mają sposobność, aby dawać przykład pluralizmu i wolności słowa

    Uczelnie, a zwłaszcza uniwersytety, mają sposobność, aby dawać przykład pluralizmu, wolności myślenia, słowa, nieskrępowanej, odpowiedzialnej debaty intelektualnej i budowania wspólnoty ponad podziałami - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Warszawskim.

  • Fot. Fotolia

    Uniwersytet Śląski w Katowicach zainaugurował 53. rok akademicki

    Uniwersytet Śląski w Katowicach zainaugurował w czwartek nowy, 53. rok akademicki. Listy do uczestników uroczystości, zorganizowanej na Wydziale Nauk Przyrodniczych w Sosnowcu, skierowali prezydent RP Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

  • Fot. materiały prasowe

    Poznań/Inauguracja roku akademickiego na UAM z pierwszą w historii rektorką

    Z pierwszą w historii uczelni rektorką zainaugurowany został w czwartek nowy rok akademicki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prof. Bogumiła Kaniewska kierować będzie uczelnią przez najbliższe cztery lata.

Najpopularniejsze

  • 27.06.2024. Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Maciej Gdula. PAP/Albert Zawada

    Wiceminister nauki: nowy system ewaluacji czasopism naukowych - od 1 stycznia

  • Medioznawca o internetowych memach z "Januszem Nosaczem": to akty przemocy symbolicznej

  • Matematyczka: mapy mogą oszukiwać. Nie dajmy się wyprowadzić w pole!

  • Olsztyn ma kolejne jezioro; nie było go co najmniej kilkadziesiąt lat

  • W Józefosławiu pod Warszawą powstało pole do testowania łazików marsjańskich

  • Fot. Adobe Stock

    Nature Geoscience: odkryto źródło "ciemnego tlenu" na dnie oceanu

  • Badanie potwierdza: zastępowanie masła dobrymi olejami roślinnymi dobre dla zdrowia

  • Pradawne wirusy wspierają nowotwory

  • Wielokrotne przeprowadzki w dzieciństwie podnoszą ryzyko depresji

  • Popularny lek rozrzedzający krew neutralizuje jad kobry

Fot. Wikipedia/ domena publiczna

Ze Strzyżowa na Księżyc - historia polskiego konstruktora łazika księżycowego

55 lat temu człowiek po raz pierwszy stanął na Księżycu. Niedługo potem przetransportowano tam również pierwszy pojazd. Układ jezdny łazika był dziełem Polaka Mieczysława Bekkera, reszta powstała pod jego kierownictwem.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera