Fot. Adobe Stock

Gliwice/ Lekarz ze Szpitala Miejskiego stworzył symulator SOR dla młodych medyków

Lekarz ze Szpitala Miejskiego w Gliwicach stworzył „SOR Symulator” – program edukacyjny dla studentów medycyny i młodych lekarzy, który odwzorowuje proces diagnostyczno-terapeutyczny na SOR, w tym decyzje podejmowane pod presją czasu.

  • Fot. Adobe Stock

    Podkarpackie/ Studenci pilotażu Politechniki Rzeszowskiej będą się szkolić na lotnisku w Mielcu

    Studenci pilotażu Politechniki Rzeszowskiej będą się szkolić na lotnisku w Mielcu (woj. podkarpackie). Uczelnia podpisała właśnie porozumienie o współpracy, zajęcia rozpoczną się na wiosnę.

  • Fot. Adobe Stock
    Świat

    Cyfrowa rzeczywistość pomoże w treningach astronautów ESA

    Europejskie Centrum Szkolenia Astronautów wprowadza wirtualną, rozszerzoną i mieszaną rzeczywistość do przygotowań astronautów do różnych kosmicznych misji. ESA zamierza też odtworzyć na Ziemi księżycowe warunki.

  • 23.01.2020. PAP/Darek Delmanowicz
    Student

    Szczecin/ Studenci medycyny przechodzą szkolenia wojskowe

    Studenci drugiego roku medycyny Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego rozpoczęli szkolenia wojskowe. Obejmuje on m.in. podstawy posługiwania się bronią i ewakuację rannego z pola walki. Szkolenia potrwają do kwietnia.

  • Fot. Adobe Stock

    CBA współpracuje z WAT - szkolenie antykorupcyjne dla studentów ostatniego roku uczelni

    Centralne Biuro Antykorupcyjne w ramach współpracy z Wojskową Akademią Techniczną przeprowadziło szkolenie antykorupcyjne dla studentów ostatniego roku uczelni - poinformował na stronie internetowej wydział komunikacji społecznej CBA.

  • Fot. Fotolia

    Wirtualne szkolenie PolDoc: "Jak napisać dobry abstrakt"?

    Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc zaplanowało dla swoich członków oraz osób, które nie uczestniczyły w jego działaniach, bezpłatne webinarium pt. „Jak napisać dobry abstrakt?”.

  • Fot. materiały prasowe
    Innowacje

    Syntia pomoże w szkoleniu pilotów

    Symulator VR Syntia pozwoli na szkolenie lotników na wszystkich typach samolotów i śmigłowców oraz szkolenia operatorów dronów. System powstał na Politechnice Lubelskiej.

  • Aplikacja, która szkoli lekarzy

    Konsultanci medyczni z Belfastu wspólnie ze specjalistami IT opracowali przeznaczoną na tablety i smartfony aplikację, która pomaga lekarzom w nauce interpretacji zdjęć rentgenowskich - informuje serwis „BBC News”.

  • Fot. Fotolia

    Studenci dostaną ostrzeżenie: żadnej zmowy pod groźbą surowej kary

    Studenci pięciu warszawskich uczelni pod okiem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przejdą szkolenia na temat najcięższych wykroczeń przeciwko rynkowej konkurencji - nielegalnych porozumień zawieranych przez przedsiębiorców. Za taką zmowę grożą surowe kary.

  • Fot. Fotolia
    Zdrowie

    Szkoła Rezonansu Magnetycznego już po raz 16.

    Celem Szkoły Rezonansu Magnetycznego jest prezentacja nowych trendów w diagnostyce obrazowej. Tematem tegorocznej edycji, zorganizowanej w Jachrance w dniach 20-22 września było rozpoznawanie zmian w obrębie przewodu pokarmowego.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Naukowcy sprawdzili, czy protony są wieczne

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera