Nauka dla Społeczeństwa

08.08.2022
PL EN
30.05.2022 aktualizacja 30.05.2022

CBA współpracuje z WAT - szkolenie antykorupcyjne dla studentów ostatniego roku uczelni

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Centralne Biuro Antykorupcyjne w ramach współpracy z Wojskową Akademią Techniczną przeprowadziło szkolenie antykorupcyjne dla studentów ostatniego roku uczelni - poinformował na stronie internetowej wydział komunikacji społecznej CBA.

Seminarium szkoleniowe dla studentów V roku Wojskowej Akademii Technicznej było pierwszym z cyklu spotkań zainicjowanych po podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy CBA oraz WAT pod koniec kwietnia.

W kontekście zadań czekających przyszłych absolwentów uczelni tematem prelekcji CBA i prezentacji multimedialnej, które przeprowadzono w tym tygodniu były formy i metody zapobiegania korupcji - podał wydział.

"W spotkaniu uczestniczyło ponad 400 studentów. Seminarium zostało podzielone na dwie części - w pierwszej prowadzący przekazał wiedzę teoretyczną dotyczącą zjawiska korupcji, natomiast w drugiej części spotkania wywiązała się otwarta i merytoryczna dyskusja" - wynika z informacji CBA.

Wydział wskazał, że jednym z celów spotkania ze studentami było zwiększenie świadomości zagrożeń i wskazanie sposobów zapobiegania korupcji a także przekazanie niezbędnej wiedzy, jak postępować w przypadku zachowań o znamionach korupcji.

Listu intencyjny o współpracy podpisali 29 kwietnia szef CBA Andrzej Stróżny i komendant WAT rektor płk prof. Przemysław Wachulak.

Strony zadeklarowały w liście współpracę w zakresie działalności o charakterze informacyjno-edukacyjnym, "której celem będzie rozwijanie i wzmacnianie postaw etycznych i obywatelskich wśród przyszłych absolwentów".

Zakres rozpoczętej szkoleniem współpracy WAT i CBA ma obejmować organizację szkoleń, które mają służyć podniesieniu świadomości na temat zjawiska korupcji, kształtowaniu właściwych wzorców zachowań oraz również rozwojowi zawodowemu i wzmacnianiu kompetencji przyszłych absolwentów wojskowej uczelni.(PAP)

Autor: Aleksander Główczewski

ago/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022