Fot. Adobe Stock

Do 1 marca można się zgłaszać do XVII edycji Studenckiego Nobla

Do 1 marca trwa przyjmowanie zgłoszeń do XVII edycji Studenckiego Nobla – cyklicznego projektu stypendialnego organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Nagrody - m.in. pieniężne - zostaną przyznane w dziewięciu kategoriach.

  • Fot. Adobe Stock
    Student

    Dziesięcioro laureatów XVI edycji Studenckiego Nobla

    Dziewięcioro studentów i studentek otrzymało nagrody w XVI edycji konkursu Studencki Nobel. Wyróżnienie otrzymują studenci, którzy mogą wykazać się osiągnięciami na różnych polach: naukowym, artystycznym oraz społecznym.

  • Źródło: Adobe Stock
    Student

    Do 25 marca czas na zgłoszenia do Studenckiego Nobla

    Studenci, którzy mogą pochwalić się osiągnięciami naukowymi, artystycznymi czy społecznymi do 25 marca mogą zgłaszać się do udziału w konkursie Studencki Nobel. To już 15. edycja wydarzenia, organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

  • Warszawa, 27.05.2023. Laureatka nagody w kategorii Dziennikarstwo i literatura Maria Lipińska (5L) podczas gali finałowej Studenckiego Nobla w Przestrzeni Bruna w Warszawie. Fot. PAP/Radek Pietruszka

    Studenckie Noble 2023 przyznane dziewięciorgu wybitnym studentom

    Dziewięcioro studentów i studentek zostało w sobotę w Warszawie nagrodzonych Studenckimi Noblami 2023. W tym roku przyznano też nagrodę specjalną honorującą odpowiedzialne zarządzanie zasobami, jakimi dysponujemy.

  • Fot. materiały prasowe
    Student

    NZS przyzna Studenckie Noble

    Niezależne Zrzeszenie Studentów kolejny raz przyzna nagrody studentom, którzy posiadają osiągnięcia na polach: naukowym, artystycznym oraz społecznym. Finał Konkursu Studencki Nobel 2023 już 27 maja - informuje NZS.

  • Fot. materiały prasowe
    Student

    Zapisy do Studenckiego Nobla przedłużone do 11 kwietnia

    Niezależne Zrzeszenie Studentów przy wsparciu BGK zaprasza młodych naukowców i działaczy do podzielenia się swoimi osiągnięciami naukowymi, społecznymi czy artystycznymi oraz rywalizacji o Studenckiego Nobla. Czas nadsyłania zgłoszeń wydłużono do 11 kwietnia.

  • Fot. Fotolia
    Student

    Studenckie Noble 2020 przyznane dziewięciorgu wybitnym studentom

    Badacze kosmosu, członkowie międzynarodowych zespołów badawczych, artyści, młodzi dziennikarze oraz autorzy naukowych monografii – dziewięcioro wybitnych studentów reprezentujących różne obszary nauki i sztuki zdobyło Studenckiego Nobla 2020. O wynikach konkursu poinformował resort nauki.

  • Fot. materiały prasowe

    Studencki Nobel przyznany, nagrody dla ośmiorga laureatów

    Ośmioro wybitnych studentów reprezentujących różne obszary nauki oraz sztuki nagrodzono w piątek w Warszawie. Konkurs Studencki Nobel organizowany jest od 2009 r. przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

  • Studencki Nobel 2016. Źródło: NSZ

    Przemysław Brzuszczak zdobywcą "Studenckiego Nobla"

    Przemysław Brzuszczak z Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zwyciężył w konkursie "Studencki Nobel" i może cieszyć się tytułem najlepszego studenta w Polsce.

  • Fot. Fotolia

    Najlepsi studenci poszukiwani! Trwają zgłoszenia do Studenckiego Nobla

    Trwają poszukiwania najlepszego studenta w Polsce. Kandydatów do organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów konkursu Studencki Nobel, można zgłaszać do 24 kwietnia

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Naukowcy sprawdzili, czy protony są wieczne

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera