Nauka dla Społeczeństwa

28.11.2023
PL EN
18.05.2023 aktualizacja 18.05.2023

NZS przyzna Studenckie Noble

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Niezależne Zrzeszenie Studentów kolejny raz przyzna nagrody studentom, którzy posiadają osiągnięcia na polach: naukowym, artystycznym oraz społecznym. Finał Konkursu Studencki Nobel 2023 już 27 maja - informuje NZS.

Studencki Nobel jest cyklicznym konkursem stypendialnym organizowanym od 14 lat. Jego cel to wyróżnienie studentów, którzy posiadają osiągnięcia na różnych polach: naukowym, artystycznym oraz społecznym.

Studencki Nobel - jak podkreślają organizatorzy - jest jedynym ogólnopolskim konkursem stypendialnym w pełni tworzonym przez organizację studencką - Niezależne Zrzeszenie Studentów. W bieżącym roku konkurs jest podzielony na 9 kategorii: nauki techniczne; sztuka; dziennikarstwo i literatura; nauki przyrodnicze i energetyka; fizyka i astronomia; medycyna i farmacja; nauki społeczne; nauki ekonomiczne oraz działalność społeczna.

Zwycięzcy otrzymają nagrody, ufundowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego, o łącznej wartości 50 000 zł oraz nagrodę specjalną, związaną z działaniami 3W w wysokości 5 000 zł. Działania 3W (woda-wodór-węgiel) dotyczą odpowiedzialnego zarządzania zasobami, jakimi dysponujemy; ich celem jest aktywizacja społeczeństwa, biznesu, świata nauki i administracji państwowej w kierunku zrównoważonego rozwoju gospodarki i społeczeństwa.

Podsumowanie tegorocznej edycji, wraz z oficjalną częścią wyłonienia laureatów - 27 maja 2023 roku w Warszawie. (PAP)

Autorka: Katarzyna Herbut

kh/ ann/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023