NZS przyzna Studenckie Noble

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Niezależne Zrzeszenie Studentów kolejny raz przyzna nagrody studentom, którzy posiadają osiągnięcia na polach: naukowym, artystycznym oraz społecznym. Finał Konkursu Studencki Nobel 2023 już 27 maja - informuje NZS.

Studencki Nobel jest cyklicznym konkursem stypendialnym organizowanym od 14 lat. Jego cel to wyróżnienie studentów, którzy posiadają osiągnięcia na różnych polach: naukowym, artystycznym oraz społecznym.

Studencki Nobel - jak podkreślają organizatorzy - jest jedynym ogólnopolskim konkursem stypendialnym w pełni tworzonym przez organizację studencką - Niezależne Zrzeszenie Studentów. W bieżącym roku konkurs jest podzielony na 9 kategorii: nauki techniczne; sztuka; dziennikarstwo i literatura; nauki przyrodnicze i energetyka; fizyka i astronomia; medycyna i farmacja; nauki społeczne; nauki ekonomiczne oraz działalność społeczna.

Zwycięzcy otrzymają nagrody, ufundowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego, o łącznej wartości 50 000 zł oraz nagrodę specjalną, związaną z działaniami 3W w wysokości 5 000 zł. Działania 3W (woda-wodór-węgiel) dotyczą odpowiedzialnego zarządzania zasobami, jakimi dysponujemy; ich celem jest aktywizacja społeczeństwa, biznesu, świata nauki i administracji państwowej w kierunku zrównoważonego rozwoju gospodarki i społeczeństwa.

Podsumowanie tegorocznej edycji, wraz z oficjalną częścią wyłonienia laureatów - 27 maja 2023 roku w Warszawie. (PAP)

Autorka: Katarzyna Herbut

kh/ ann/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera