Nauka dla Społeczeństwa

16.04.2024
PL EN
03.03.2024 aktualizacja 03.03.2024

Do 25 marca czas na zgłoszenia do Studenckiego Nobla

Źródło: Adobe Stock Źródło: Adobe Stock

Studenci, którzy mogą pochwalić się osiągnięciami naukowymi, artystycznymi czy społecznymi do 25 marca mogą zgłaszać się do udziału w konkursie Studencki Nobel. To już 15. edycja wydarzenia, organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

W tegorocznej, piętnastej edycji konkursu statuetki zostaną wręczone w dziewięciu kategoriach: nauki techniczne; sztuka; dziennikarstwo i literatura; nauki przyrodnicze i energetyka; fizyka i astronomia; medycyna i farmacja; nauki społeczne; nauki ekonomiczne; działalność społeczna. Każdy ze zwycięzców otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. zł.

Do konkursu mogą zgłaszać się studenci państwowych lub prywatnych uczelni, zarówno studiów licencjackich, magisterskich, inżynierskich, jak i uzupełniających magisterskich lub jednolitych magisterskich.

Laureaci wybierani są na podstawie kryteriów, wśród których znajdują się m.in.: oceny ze studiów, aktywność naukowa, społeczna i artystyczna, współpraca z prasą naukową, a także działalność w samorządzie studenckim i w organizacjach studenckich.

W ubiegłym roku w szranki stanęło 840 uczestników i uczestniczek. W kategorii dziennikarstwo i literatura zwyciężyła Maria Lipińska, nauki społeczne - Andrzej Porębski, medycyna i farmacja - Natalia Sauer, sztuka - Olena Matoshniuk, nauki przyrodnicze i energetyka - Magdalena Trusińska, nauki ekonomiczne - Jarosław Pawlik, nauki techniczne - Mateusz Krzyziński, działalność społeczna - Jakub Wojtacha, fizyka i astronomia - Mikołaj Zawadzki.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie: https://studenckinobel.info/ (PAP)

Nauka w Polsce

ekr/ bar/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024