Zapisy do Studenckiego Nobla przedłużone do 11 kwietnia

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Niezależne Zrzeszenie Studentów przy wsparciu BGK zaprasza młodych naukowców i działaczy do podzielenia się swoimi osiągnięciami naukowymi, społecznymi czy artystycznymi oraz rywalizacji o Studenckiego Nobla. Czas nadsyłania zgłoszeń wydłużono do 11 kwietnia.

W tym roku odbywa się XIV edycja konkursu.

Studencki Nobel - jak podkreślają organizatorzy - jest jedynym ogólnopolskim konkursem stypendialnym w pełni tworzonym przez organizację studencką. W bieżącym roku konkurs jest podzielony na 9 kategorii: nauki techniczne; sztuka; dziennikarstwo i literatura; nauki przyrodnicze i energetyka; fizyka i astronomia; medycyna i farmacja; nauki społeczne; nauki ekonomiczne oraz działalność społeczna.

Zwycięzcy otrzymają nagrody, ufundowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego, o łącznej wartości 50 000 zł oraz nagrodę specjalną, związaną z działaniami 3W, w wysokości 5 000 zł. Działania 3W ("woda-wodór-węgiel") dotyczą odpowiedzialnego zarządzania zasobami, jakimi dysponujemy; ich celem jest aktywizacja społeczeństwa, biznesu, świata nauki i administracji państwowej w kierunku zrównoważonego rozwoju gospodarki i społeczeństwa.

Dodatkowo Studencki Nobel jest szansą na wyróżnienie się na rynku pracy i zbudowanie sieci networkingowej z innymi uzdolnionymi studentami z całej Polski - zwracają uwagę organizatorzy.

Pierwszy etap konkursu potrwa do 11 kwietnia 2023 roku. Chętni mogą zarejestrować się poprzez stronę internetową https://www.studenckinobel.info/. W kolejnych etapach konkursu uczestnicy i uczestniczki, po ocenie przesłanej dokumentacji, są zobowiązani do przesłania autoprezentacji. Zwieńczeniem konkursu jest gala finałowa, na której uczestnicy będą mieli okazję poznać się, wymienić doświadczeniami i nawiązać współpracę na polu naukowym, artystycznym, a także społecznym.

Bank Gospodarstwa Krajowego jest partnerem strategicznym XIV edycji Studenckiego Nobla. Polska Agencja Prasowa objęła konkurs patronatem medialnym.

Organizatorzy zachęcają do obserwowania social mediów projektu.

PAP - Nauka w Polsce

bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: w akademikach w Polsce brakuje 400 tys. miejsc noclegowych

  • 10.04.2025. Ćwiczenia reagowania kryzysowego Kryzys 25 w Centrum Symulacji Medycznej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, 10 bm. Wydarzenie jest organizowane przez Akademię Wojsk Lądowych. Scenariusz zakładał akcję ratunkową, po pożarze. Celem ćwiczeń jest koordynacja służb, rozwinięcie zdolności organizacyjnej, analiza sprawności działania, praktyczne nauczanie studentów ratownictwa medycznego i wydziału lekarskiego poprzez symulowane działania ratunkowe. PAP/Maciej Kulczyński

    Wrocław/ Studenci AWL z innymi służbami ćwiczyli akcje ewakuacyjne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera