Nauka dla Społeczeństwa

28.11.2023
PL EN
07.04.2023 aktualizacja 11.04.2023

Zapisy do Studenckiego Nobla przedłużone do 11 kwietnia

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Niezależne Zrzeszenie Studentów przy wsparciu BGK zaprasza młodych naukowców i działaczy do podzielenia się swoimi osiągnięciami naukowymi, społecznymi czy artystycznymi oraz rywalizacji o Studenckiego Nobla. Czas nadsyłania zgłoszeń wydłużono do 11 kwietnia.

W tym roku odbywa się XIV edycja konkursu.

Studencki Nobel - jak podkreślają organizatorzy - jest jedynym ogólnopolskim konkursem stypendialnym w pełni tworzonym przez organizację studencką. W bieżącym roku konkurs jest podzielony na 9 kategorii: nauki techniczne; sztuka; dziennikarstwo i literatura; nauki przyrodnicze i energetyka; fizyka i astronomia; medycyna i farmacja; nauki społeczne; nauki ekonomiczne oraz działalność społeczna.

Zwycięzcy otrzymają nagrody, ufundowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego, o łącznej wartości 50 000 zł oraz nagrodę specjalną, związaną z działaniami 3W, w wysokości 5 000 zł. Działania 3W ("woda-wodór-węgiel") dotyczą odpowiedzialnego zarządzania zasobami, jakimi dysponujemy; ich celem jest aktywizacja społeczeństwa, biznesu, świata nauki i administracji państwowej w kierunku zrównoważonego rozwoju gospodarki i społeczeństwa.

Dodatkowo Studencki Nobel jest szansą na wyróżnienie się na rynku pracy i zbudowanie sieci networkingowej z innymi uzdolnionymi studentami z całej Polski - zwracają uwagę organizatorzy.

Pierwszy etap konkursu potrwa do 11 kwietnia 2023 roku. Chętni mogą zarejestrować się poprzez stronę internetową https://www.studenckinobel.info/. W kolejnych etapach konkursu uczestnicy i uczestniczki, po ocenie przesłanej dokumentacji, są zobowiązani do przesłania autoprezentacji. Zwieńczeniem konkursu jest gala finałowa, na której uczestnicy będą mieli okazję poznać się, wymienić doświadczeniami i nawiązać współpracę na polu naukowym, artystycznym, a także społecznym.

Bank Gospodarstwa Krajowego jest partnerem strategicznym XIV edycji Studenckiego Nobla. Polska Agencja Prasowa objęła konkurs patronatem medialnym.

Organizatorzy zachęcają do obserwowania social mediów projektu.

PAP - Nauka w Polsce

bar/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023