Zapisy do Studenckiego Nobla przedłużone do 11 kwietnia

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Niezależne Zrzeszenie Studentów przy wsparciu BGK zaprasza młodych naukowców i działaczy do podzielenia się swoimi osiągnięciami naukowymi, społecznymi czy artystycznymi oraz rywalizacji o Studenckiego Nobla. Czas nadsyłania zgłoszeń wydłużono do 11 kwietnia.

W tym roku odbywa się XIV edycja konkursu.

Studencki Nobel - jak podkreślają organizatorzy - jest jedynym ogólnopolskim konkursem stypendialnym w pełni tworzonym przez organizację studencką. W bieżącym roku konkurs jest podzielony na 9 kategorii: nauki techniczne; sztuka; dziennikarstwo i literatura; nauki przyrodnicze i energetyka; fizyka i astronomia; medycyna i farmacja; nauki społeczne; nauki ekonomiczne oraz działalność społeczna.

Zwycięzcy otrzymają nagrody, ufundowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego, o łącznej wartości 50 000 zł oraz nagrodę specjalną, związaną z działaniami 3W, w wysokości 5 000 zł. Działania 3W ("woda-wodór-węgiel") dotyczą odpowiedzialnego zarządzania zasobami, jakimi dysponujemy; ich celem jest aktywizacja społeczeństwa, biznesu, świata nauki i administracji państwowej w kierunku zrównoważonego rozwoju gospodarki i społeczeństwa.

Dodatkowo Studencki Nobel jest szansą na wyróżnienie się na rynku pracy i zbudowanie sieci networkingowej z innymi uzdolnionymi studentami z całej Polski - zwracają uwagę organizatorzy.

Pierwszy etap konkursu potrwa do 11 kwietnia 2023 roku. Chętni mogą zarejestrować się poprzez stronę internetową https://www.studenckinobel.info/. W kolejnych etapach konkursu uczestnicy i uczestniczki, po ocenie przesłanej dokumentacji, są zobowiązani do przesłania autoprezentacji. Zwieńczeniem konkursu jest gala finałowa, na której uczestnicy będą mieli okazję poznać się, wymienić doświadczeniami i nawiązać współpracę na polu naukowym, artystycznym, a także społecznym.

Bank Gospodarstwa Krajowego jest partnerem strategicznym XIV edycji Studenckiego Nobla. Polska Agencja Prasowa objęła konkurs patronatem medialnym.

Organizatorzy zachęcają do obserwowania social mediów projektu.

PAP - Nauka w Polsce

bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera