minister nauki i szkolnictwa wyższego

Floryda, 25.06.2025. Start rakiety Falcon 9 z kapsułą Crew Dragon z Centrum Kosmicznego Johna F. Kennedy’ego na przylądku Canaveral na Florydzie, 25 bm. W ramach misji Axiom-4 rakieta zabrała czwórkę astronautów, w tym Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). (amb) PAP/Leszek Szymański

Minister nauki: powodzenia, Sławoszu jesteśmy z Tobą

Trzymamy kciuki za powodzenie misji i bezpieczny powrót! Powodzenia, Sławoszu jesteśmy z Tobą! - napisał na platformie X minister nauki i szkolnictwa wyższego Marcin Kulasek po starcie misji IGNIS z udziałem polskiego astronauty Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego.

  • Warszawa, 14.05.2024. Gmach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. PAP/Radek Pietruszka

    MNiSW: na spotkaniu z premierem rozmawiano o roli nauki w gospodarce

    Piątkowe spotkanie przedstawicieli resortu i świata nauki z premierem było okazją do rozmów "na temat roli nauki w procesach gospodarczych" - podało w komunikacie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  • Warszawa, 23.09.2024. Minister nauki Dariusz Wieczorek (L) i przewodnicząca Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council) Maria Leptin (P). PAP/Paweł Supernak

    Minister nauki: Polsce zależy na większym udziale polskich naukowców w zdobywaniu grantów ERC

    Zaangażowanie Polski w zdobywanie grantów ERC było tematem spotkania ministra nauki Dariusza Wieczorka z przewodniczącą Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych prof. Marią Leptin. Polsce zależy, żeby udział polskich naukowców i polskich instytucji był większy - podkreślił minister.

  • Rzeszów, 11.06.2024. Minister nauki Dariusz Wieczorek podczas spotkanie ze studentami i doktorantami podkarpackich uczelni na Politechnice Rzeszowskiej, 11 bm.(jm) PAP/Darek Delmanowicz

    Minister Wieczorek w Rzeszowie: koniec z fabrykami dyplomów

    Uczelnie nie będą mogły uruchomić jakiegokolwiek kierunku studiów bez zgody Polskiej Komisji Akredytacyjnej – mówił w Rzeszowie minister nauki Dariusz Wieczorek, zapowiadając nowelizację ustawy o szkolnictwie wyższym. Koniec z fabrykami dyplomów – dodał.

  • Warszawa, 01.03.2024. Minister nauki Dariusz Wieczorek. Fot. PAP/Albert Zawada

    Minister nauki powołał sześciu nowych pełnomocników

    Minister nauki Dariusz Wieczorek powołał w środę sześciu nowych pełnomocników, m.in. do spraw europejskich i prezydencji Rzeczypospolitej Polskiej w Radzie UE oraz spraw studenckich - poinformował resort nauki w komunikacie.

  • Źródło: Adobe Stock
    Wydarzenia

    Minister nauki przekazał na WOŚP pałeczki, którymi grał na perkusji

    Minister nauki Dariusz Wieczorek wystawił na licytację WOŚP pałeczki perkusyjne, którymi zagrał wiele koncertów ze swoim heavymetalowym zespołem Vinders.

  • Źródło: Adobe Stock

    Minister nauki ogłosił nowy wykaz punktowanych czasopism naukowych

    Nowy wykaz punktowanych czasopism naukowych ogłosił w piątek minister nauki i szkolnictwa wyższego. Lista została sporządzona według projektu Komisji Ewaluacji Nauki (KEN) z czerwca 2023 r.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera