Matematyczne warsztaty ESGI w Polsce

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Podczas "matematycznego hackatonu" European Study Group with Industry w Warszawie od 17 do 24 marca międzynarodowe zespoły naukowe będą rozwiązywać problemy praktyków z przemysłu. Polska już po raz drugi w 50-letniej historii ESGI będzie gospodarzem tych prestiżowych warsztatów.

144 edycję ESGI organizuje Instytut Matematyczny PAN. Ten sam instytut gościł już w 2010 roku uczestników 77 edycji ESGI.

Pierwsze ESGI odbyło się w Oxfordzie. Odtąd przedstawiciele nauki i biznesu spotykają się, aby rozwiązywać prawdziwe problemy i stawiać czoła praktycznym wyzwaniom. W formule „matematycznego hackatonu” zadania rozwiązują światowe autorytety w dziedzinie matematyki stosowanej, m.in. z Oxfordu, Cambridge, a także naukowcy z kraju, w którym organizowana jest dana edycja ESGI.

Tegoroczna edycja umożliwi polskim firmom i instytucjom skorzystanie z międzynarodowego, unikalnego „trustu mózgów”. Naukowcy i praktycy wspólnie będą pracowali nad modelowaniem procesów produkcyjnych i logistyki, nad zastosowaniami matematyki w finansach czy sektorze obronnym, nad zarządzaniem danymi, zwłaszcza Big Data, doskonaleniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Wiedza teoretyczna, dzięki warsztatom, zostanie wykorzystana do celów praktycznych.

Sztuczna inteligencja (AI), automatyzacja i cyberbezpieczeństwo - to główne tematy otwartej debaty oxfordzkiej, która 17 marca zainauguruje ESGI. Jednym z gości będzie prof. Artur Ekert z Instytutu Matematycznego w Oxfordzie - jeden z twórców kwantowej kryptografii i uznany popularyzator. W dniach 18 – 22 marca uczestnicy ESGI będą zajmować się konkretnymi problemami firm i instytucji. Wypracowane rozwiązania zostaną zaprezentowane 22 marca.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej konferencji Serwis Nauka w Polsce PAP jest patronem medialnym wydarzenia.

PAP - Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Łukasz Gawroński

    Polscy artyści i naukowcy tworzą immersyjny spektakl na portugalskich Azorach

  • Fot. materiały prasowe

    Od czwartku w Gdańsku IV Kongres Młodej Nauki

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera