Uczelnie i instytucje

Ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski ponownie rektorem UKSW

Warszawa, 06.10.2023. Rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski. PAP/Paweł Supernak
Warszawa, 06.10.2023. Rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski. PAP/Paweł Supernak

Ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski został wybrany na rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na drugą czteroletnią kadencję poinformowała w poniedziałek uczelnia.

Druga kadencja władz UKSW rozpocznie się 1 września 2024 r. i potrwa do 31 sierpnia 2028 r.

Wśród najważniejszych wyzwań ks. prof. Czekalski wymienił w przekazanym PAP komunikacie "dalszy rozwój nauki, dydaktyki oraz wsparcie wszystkich tworzących społeczność akademicką".

Podkreślił znaczenie współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym i z lokalnym samorządem.

Zwrócił także uwagę na potrzebę pozyskiwania pieniędzy, które pozwolą na rozwój infrastruktury UKSW, na wzmocnienie kadry akademickiej i współpracę z dużymi podmiotami z sektora prywatnego, stworzenie oferty studiów podyplomowych i współfinansowane przez przedsiębiorców kursów dla konkretnych grup społecznych.

W planach nowego rektora UKSW są m.in. rozpoczęcie budowy Centrum Symulacji Medycznych wraz z Collegium Anatomicum, nowego budynku dydaktyczno-badawczego wraz z zapleczem administracyjnym i budowa akademików.

Zgodnie z zapowiedziami od września UKSW przejdzie w pełni na elektroniczne zarządzanie dokumentacją. (PAP)

Magdalena Gronek

mgw/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 09.01.2025. Za stołem prezydialnym, od lewej: dyrektor Centrum Nauki Kopernik w Warszawie Robert Firmhofe, marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska, prezes Fundacji Batorego Edwin Bendyk oraz prezes zarządu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej Maciej Żylicz podczas spotkania poświęconego koniecznym zmianom warunkującym rozwój nauki w Polsce, 9 bm. w siedzibie Fundacji Batorego w Warszawie. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu dyskusji zainicjowanych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej (FNP), Polską Akademię Umiejętności (PAU) i Fundację Batorego. PAP/Albert Zawada

    Wyróżnienie FNP im. prof. Grabskiego dla R. Firmhofera i prof. M. Fikus

  • Prof. Andrzej Dziembowski. Fot. materiały prasowe

    Prof. Andrzej Dziembowski w kierownictwie RNA Society

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera