Nauka dla Społeczeństwa

22.02.2024
PL EN
12.02.2024 aktualizacja 12.02.2024

Konferencja „Dziewczyny do nauki!” na Politechnice Łódzkiej

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

"Dziewczyny do nauki!" - to tytuł zaplanowanej na wtorek konferencji na Politechnice Łódzkiej. Tematem spotkania będzie przyszłość kobiet, które swoją karierę wiążą z naukami ścisłymi - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa PŁ dr inż. Ewa Chojnacka.

Spotkanie organizowane w ramach programu "Dziewczyny do nauki!" zainicjowała Fundacja Edukacyjną Perspektywy.

"Mimo postępu, kobiety w STEM (z ang. science, technology, engineering, mathematics - nauka, technologia, inżynieria, matematyka - PAP) wciąż napotykają wyzwania, w tym uprzedzenia płciowe i nierówne szanse" - oceniła wiceprzewodnicząca Akademii Młodych Uczonych PAN i ambasadorka programu prof. Marta Gmurek z PŁ. "Pokonanie tych przeszkód wymaga skoordynowanych wysiłków w celu kultywowania otoczeń inkluzywnych, które uznają i nagradzają talent niezależnie od płci" - podkreśliła.

W konferencji wezmą udział m.in. badaczki związane z naukami ścisłymi. "Dyskusja dotyczyć będzie między innymi strategii promowania równości i różnorodności oraz pokonywania wyzwań na drodze zawodowej" - poinfomowała rzeczniczka PŁ dr inż Ewa Chojnacka. Konferencję otworzy rektor uczelni prof. Krzysztof Jóźwik.

Spotkanie rozpocznie się we wtorek 13 lutego o godz. 13 w auli im. prof. Tadeusza Paryjczaka w budynku Alchemium na Politechnice Łódzkiej. (PAP)

Hubert Bekrycht

hub/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024