Konferencja „Dziewczyny do nauki!” na Politechnice Łódzkiej

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

"Dziewczyny do nauki!" - to tytuł zaplanowanej na wtorek konferencji na Politechnice Łódzkiej. Tematem spotkania będzie przyszłość kobiet, które swoją karierę wiążą z naukami ścisłymi - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa PŁ dr inż. Ewa Chojnacka.

Spotkanie organizowane w ramach programu "Dziewczyny do nauki!" zainicjowała Fundacja Edukacyjną Perspektywy.

"Mimo postępu, kobiety w STEM (z ang. science, technology, engineering, mathematics - nauka, technologia, inżynieria, matematyka - PAP) wciąż napotykają wyzwania, w tym uprzedzenia płciowe i nierówne szanse" - oceniła wiceprzewodnicząca Akademii Młodych Uczonych PAN i ambasadorka programu prof. Marta Gmurek z PŁ. "Pokonanie tych przeszkód wymaga skoordynowanych wysiłków w celu kultywowania otoczeń inkluzywnych, które uznają i nagradzają talent niezależnie od płci" - podkreśliła.

W konferencji wezmą udział m.in. badaczki związane z naukami ścisłymi. "Dyskusja dotyczyć będzie między innymi strategii promowania równości i różnorodności oraz pokonywania wyzwań na drodze zawodowej" - poinfomowała rzeczniczka PŁ dr inż Ewa Chojnacka. Konferencję otworzy rektor uczelni prof. Krzysztof Jóźwik.

Spotkanie rozpocznie się we wtorek 13 lutego o godz. 13 w auli im. prof. Tadeusza Paryjczaka w budynku Alchemium na Politechnice Łódzkiej. (PAP)

Hubert Bekrycht

hub/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Chwytak Politechniki Wrocławskiej pomyślnie przeszedł test w kosmosie

  • Fot. Adobe Stock

    Światowy Instytut Bezpieczeństwa Pacjentów będzie współpracować z Uniwersytetem Kaliskim

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera