Fot. Adobe Stock

Orlen i Politechnika Śląska zawarły ramową umowę ws. konsorcjum w dziedzinie katalizy

Orlen i Politechnika Śląska podpisały w piątek ramową umowę Konsorcjum Przemysłowo-Naukowego w dziedzinie katalizy "NEXT-CATALYSIS". Ma ono zapewnić intensyfikację rozwoju innowacyjnych katalizatorów, które mogłyby mieć zastosowane w Orlenie, w tym jego zakładzie w Płocku - podał koncern.

  • Fot. Adobe Stock
    Kosmos

    Agencje Kosmiczne Polski i Rwandy z porozumieniem o współpracy dla rozwoju sektora kosmicznego

    Przedstawiciele Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA) oraz Rwandyjskiej Agencji Kosmicznej (Rwanda Space Agency, RSA) podpisali w Kigali porozumienie o współpracy w dziedzinie technologii kosmicznych.

  • 22.05.2020. Port Lotniczy Lublin. PAP/Wojtek Jargiło

    Port Lotniczy Lublin rozpoczął współpracę z Akademią WSEI

    Port Lotniczy Lublin podpisał umowę o współpracy z Akademią WSEI. Oprócz organizacji wspólnych konferencji i badań naukowych, studenci będą mogli realizować na lotnisku praktyki i staże – przekazał w środowym komunikacie rzecznik portu lotniczego Piotr Jankowski.

  • 06.12.2022. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (2P) oraz minister szkolnictwa wyższego i badań naukowych Palestyny Mahmoud Abu Mouis (2L) podczas podpisania memorandum o współpracy w dziedzinie szkolnictwa wyższego i nauki, 6 bm. w siedzibie MEiN w Warszawie. PAP/Piotr Nowak

    Memorandum o współpracy w dziedzinie szkolnictwa wyższego i nauki między Polską a Palestyną

    Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz minister szkolnictwa wyższego i badań naukowych Palestyny Mahmoud Abu Mouis podpisali we wtorek w Warszawie memorandum o współpracy w dziedzinie szkolnictwa wyższego i nauki.

  • 02.12.2022. Wiceminister edukacji i nauki, pełnomocnik rządu do spraw rozwoju i umiędzynarodowienia edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski na briefingu prasowym w siedzibie MEiN w Warszawie. Spotkanie dot. wypowiedzenia umów MEiN z Federacją Rosyjską w zakresie współpracy w szkolnictwie wyższym i nauce. PAP/Radek Pietruszka
    Prawo

    T.Rzymkowski: MEiN wypowiedziało trzy umowy z Rosją w dziedzinie nauki i edukacji

    Ministerstwo Edukacji i Nauki skutecznie wypowiedziało trzy umowy wiążące stronę polską z Rosją w dziedzinie edukacji i nauki - powiedział w piątek wiceszef MEiN Tomasz Rzymkowski. Umowy, które były negocjowane zostały "zamrożone”, rozmowy na ich temat nie będą kontynuowane - dodał.

  • Fot. Adobe Stock

    CBA podpisało listy intencyjne z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim i UMCS

    Centralne Biuro Antykorupcyjne podpisało listy intencyjne o współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim i Uniwersytetem Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie - dowiedziała się PAP. To kolejne uczelnie, z którymi Biuro porozumiało się w sprawie współpracy.

  • Fot. Fotolia

    Collegium Intermarium podpisało umowę z francuskim instytutem

    Organizacja wydarzeń i wymiany akademickiej i publikacje ekspertyz zakłada umowa o współpracy Collegium Intermarium z francuskim Instytutem Nauk Społecznych, Ekonomicznych i Politycznych (ISSEP), którą w czwartek podpisano w Warszawie.

  • Fot. materiały prasowe

    Grupa Badawcza Łukasiewicz i PGZ razem w pracach badawczo-rozwojowych

    Grupa Badawcza Łukasiewicz i Polska Grupa Zbrojeniowa podpisały umowę o współpracy w dziedzinie badań i rozwoju projektów o przeznaczeniu wojskowym – poinformowało Centrum Łukasiewicz.

  • Fot. Fotolia
    Innowacje

    Umowa NCBR i NFOŚiGW ws. współpracy na rzecz rozwoju zielonych technologii

    Współpracę przy tworzeniu, a następnie wdrażaniu i komercjalizacji zielonych technologii przewiduje podpisana w czwartek umowa między NFOŚiGW i NCBR. Umowa zakłada m.in. współfinansowanie badań naukowych, prac rozwojowych i wdrożeniowych.

  • Fot. Fotolia

    200 mln zł na rozwój innowacji w polskiej energetyce

    Po 100 mln zł przeznaczą Polska Grupa Energetyczna i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na finansowanie prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie energetyki. W środę w Warszawie prezesi PGE i NCBR podpisali porozumienie w tej sprawie.

Najpopularniejsze

  • Deska Galtona ilustruje sposób powstawania w naturze rozkładu normalnego pod wpływem drobnych losowych odchyleń fot: Matemateca (IME/USP) via Wikipedia

    Kwestia smaku w matematyce. Co wyróżnia piękne dowody i twierdzenia?

  • Naukowcy poszukają śladów hominidów w wysokogórskich jaskiniach

  • Na Politechnice Warszawskiej powstaje studencki bolid z całkowicie nową konstrukcją

  • Prof. Tomasz Dietl nowym przewodniczącym Rady NCN

  • Polacy opisali nowy typ reakcji chemicznej przy tworzeniu cegiełek DNA

  • Adobe Stock

    Powstał nowatorski plastik dla druku 3D

  • Webb odkrył nietypową dawną galaktykę

  • Polichlorowane bifenyle jeszcze przed narodzinami mogą powodować problemy psychologiczne i behawioralne

  • Kew Gardens: dziesięć najciekawszych gatunków roślin i grzybów odkrytych w 2024 r.

  • Ekspert: ludzkość stoi na cywilizacyjnym rozdrożu

 Fot. Marcin Przybyła

Naukowcy poszukają śladów hominidów w wysokogórskich jaskiniach

Kiedy dokładnie Homo sapiens dotarł na tereny Azji Centralnej? Jakie były jego relacje z neandertalczykami i denisowianami? Aby odpowiedzieć na te pytania, zespół dr hab. Małgorzaty Kot z UW poszuka śladów życia prehistorycznych ludzi w wysokogórskich jaskiniach Azji Centralnej.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera