Nauka dla Społeczeństwa

16.04.2024
PL EN
12.10.2022 aktualizacja 12.10.2022

CBA podpisało listy intencyjne z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim i UMCS

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Centralne Biuro Antykorupcyjne podpisało listy intencyjne o współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim i Uniwersytetem Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie - dowiedziała się PAP. To kolejne uczelnie, z którymi Biuro porozumiało się w sprawie współpracy.

Zespół prasowy CBA poinformował we wtorek PAP, że współpraca o charakterze informacyjno-edukacyjnym z uczelniami wyższymi w Polsce obejmuje już blisko 20 placówek.

Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski i rektor UMCS - prof. Radosław Dobrowolski podpisali dokumenty wraz z szefem CBA Andrzejem Stróżnym.

Współpraca będzie miała charakter informacyjno-edukacyjny, szczególnie przy organizacji szkoleń poszerzających wiedzę na temat korupcji i wzmacniających świadomość tego zjawiska - poinformował PAP zespół.

Umiejętności uzyskiwane podczas tych szkoleń zwiększą kompetencje przyszłych absolwentów obu uczelni i będą przydatne w ich rozwoju zawodowym - zapewniło CBA.

Podobną współpracę CBA nawiązało do tej pory z Uniwersytetem Warszawskim, Politechniką Warszawską i Wojskową Akademią Techniczną, Uniwersytetem Jagiellońskim, Akademią Górniczo-Hutniczą i Politechniką Krakowską, Uniwersytetem Śląskim i Politechniką Śląską, Uniwersytetem Rzeszowskim i Politechniką Rzeszowską, Politechniką Białostocką, Politechniką Gdańską, Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie oraz Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu - podał PAP zespół prasowy CBA.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ jann/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024