Duże parki miejskie, w których będzie się mniej kosić i pozostawiać liście na zimę, domki dla pszczół czy więcej drzew owocowych w miastach – to niektóre działania, które wspierają bioróżnorodność w miastach. Naukowcy przekonują, że jest to dobre również dla mieszkańców miast.
Prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, obecny Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, uzyskał reelekcję na kadencję 2024-2028 – poinformowała we wtorek uczelnia.
Fotele do karmienia niemowląt i przewijaki zainstalował w niektórych swoich obiektach Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Mają wesprzeć studentów łączących zdobywanie wyższego wykształcenia z rolą rodzica.
Centrum Dobrostanu i Zdrowia Zwierząt otworzył oficjalnie w poniedziałek Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (UPP). Zdaniem władz uczelni uruchomienie nowej jednostki stanowi kamień milowy w rozwoju badań na rzecz zdrowia zwierząt i ludzi oraz ochrony klimatu.
Poznaniacy wreszcie wiedzą, gdzie mieści się Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (UPP), przestali też go już mylić z pobliskim ogrodem botanicznym należącym do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza – cieszą się przedstawiciele tej pierwszej uczelni.
Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. Krzysztof Szoszkiewicz uchylił procedurę traktowania zgodnie z deklarowaną tożsamością płciową. Zarządzenie w sprawie jej wprowadzenia zostało wydane w maju i opublikowano je na stronie uczeni.
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu wprowadził "procedurę traktowania zgodnie z deklarowaną tożsamością płciową". Rektorka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza pytana, czy podobna procedura zostanie wprowadzona na UAM, wskazała, że tzw. polityka równościowa obowiązuje na uczelni już od ub. roku.
Do końca kwietnia będą przyjmowane zgłoszenia w 6. edycji konkursu „Zbuduj Rower z Drewna”, organizowanego przez studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (UPP). W rywalizacji może wziąć udział każdy chętny. Finał zmagań zaplanowano na połowę czerwca.
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu będzie miał Centrum kliniczne B+R medycyny i hodowli zwierząt oraz ochrony klimatu. Nowa infrastruktura służyć będzie prowadzeniu badań w zakresie dobrostanu zwierząt, ochrony klimatu, chorób cywilizacyjnych ludzi i zwierząt.
Zamiast farb ma paletę z bakteriami, zamiast pędzla – ezę, czyli przyrząd używany w laboratoriach. Studentka weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu Martyna Pietrzak maluje obrazy wykorzystując do tego różne gatunki bakterii.