Nauka dla Społeczeństwa

19.04.2024
PL EN
26.02.2024 aktualizacja 01.03.2024

Poznań/ Uniwersytet Przyrodniczy przygotował fotele do karmienia niemowląt i przewijaki

Fot. materiały prasowe UPP Fot. materiały prasowe UPP

Fotele do karmienia niemowląt i przewijaki zainstalował w niektórych swoich obiektach Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Mają wesprzeć studentów łączących zdobywanie wyższego wykształcenia z rolą rodzica.

Biuro prasowe uczelni poinformowało, że z foteli odseparowujących od otoczenia mogą też korzystać osoby nadwrażliwe.

„Coraz częściej w przestrzeniach uniwersyteckich przebywają studenci i studentki, którzy łączą zdobywanie wyższego wykształcenia z rolą rodzica. Stworzenie na uczelni warunków wspierających równoczesne pełnienie obu tych funkcji to potrzeba, na którą wskazywały m.in. wyniki badania z zakresu równego traktowania w miejscu pracy i nauki. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu odpowiada na te potrzeby poprzez zaproponowanie miejsc przystosowanych dla rodziców z małymi dziećmi” – poinformowała uczelnia.

Kupione zostały przewijaki naścienne i wyciszające fotele mogące służyć do karmienia. Przewijaki są na parterze głównego budynku uniwersytetu. Zamontowano je w przestronnych kabinach w toalecie damskiej i męskiej.

Fot. materiały prasowe UPP
Fot. materiały prasowe UPP

„Wprowadzenie tych udogodnień pokazuje, że uniwersytet dba nie tylko o rozwój intelektualny, ale również o codzienne potrzeby swojej społeczności akademickiej” – poinformowała kierowniczka Centrum Wsparcia i Rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Karolina Salis-Maciejewska.

Z myślą o studentkach-rodzicach w Collegium Maximum i w Biocentrum stanęły specjalne fotele do karmienia niemowląt. „Wraz z dotychczas zaaranżowanymi strefami relaksu tworzą one przytulne, zaciszne miejsca, by na dłuższą chwilę odseparować się od dźwięków otoczenia, wyciszyć siebie lub małe dziecko” – powiedziała Salis-Maciejewska.

Fot. materiały prasowe UPP
Fot. materiały prasowe UPP

Uczelnia podkreśliła, że z foteli mogą także korzystać osoby nadwrażliwe, które potrzebują momentu wyciszenia i odseparowania od zgiełku uczelnianego życia. „To czynnik istotny dla zachowania zdrowia psychicznego studentów i jasny sygnał, że uczelnia staje się miejscem otwartym i dostosowanym do różnorodności potrzeb swojej społeczności” – podał uniwersytet.

Pieniądze na stworzenie warunków do studiowania dla rodziców małych dzieci pozyskano w ramach projektu „Doskonałość dydaktyczna uczelni”. (PAP)

Rafał Pogrzebny

rpo/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024