Fot. Adobe Stock

Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie (NIO-PIB) otrzyma 15 mln zł na tworzenie Centrów Wsparcia Badań Klinicznych (CWBK) – poinformowała rzeczniczka prasowa NIO-PIB.

  • Fot. Adobe Stock
    Zdrowie

    Gliwice/ Pracownia Narodowego Instytutu Onkologii realizuje innowacyjny unijny projekt

    Pracownia endoskopii Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach została jednym z 14 realizatorów innowacyjnego unijnego projektu HoloSurge, którego celem jest wdrożenie multimodalnego narzędzia holograficznego 3D i systemu nawigacji w czasie rzeczywistym z diagnostyką przyłóżkową.

  • 08.02.2023. Narodowy Instytut  Kardiologii Stefana kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.  PAP/Leszek Szymański
    Zdrowie

    MZ: nowe szefowe Narodowego Instytutu Kardiologii i Narodowego Instytutu Onkologii

    Minister zdrowia Izabela Leszczyna powołała prof. Janinę Stępińską na stanowisko dyrektor Narodowego Instytutu Kardiologii, a dr Beatę Jagielską na szefową Narodowego Instytutu Onkologii.

  • Fot. Adobe Stock
    Zdrowie

    Gliwice/ Narodowy Instytut Onkologii zdobył II miejsce w konkursie Agencji Badań Medycznych

    Po raz kolejny Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach znalazł się w gronie laureatów konkursu Agencji Badań Medycznych. Tym razem zdobył drugie miejsce i otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 26 mln zł.

Najpopularniejsze

  • fot. Kamil Niedźwiecki

    Na cmentarzysku koło Dąbrówna archeolodzy odkryli nietypowy średniowieczny pochówek

  • Prof. Bożejko: język programowania komputerów kwantowych jest wciąż bardzo siermiężny

  • Kosmiczny schron z ubrań i wody. Rutczyńska: z promieniowaniem w kosmosie nie ma żartów

  • Prof. Sikorska: mechanizmy choroby Alzheimera czy Parkinsona podobne do chorób prionowych

  • Naukowcy wytykają brak doświadczenia zespołu powołanego przez ministra; wg resortu to niejedyny wyznacznik kompetencji

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowcy: młodzież ma za mało dopaminy

  • Glukozamina może przyspieszać postęp alzheimera

  • Głaskanie kota nie zawsze poprawia nastrój w stresujących sytuacjach

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

Warszawa, 18.11.2025. Wiceministra nauki Karolina Zioło-Pużuk. PAP/Marcin Obara

Zioło-Pużuk o stołówkach studenckich: uczciwie przeanalizowaliśmy potrzeby studentów

Resort nauki stawia na wielotorowe wsparcie socjalne studentów. Planuje powiązanie progu stypendium socjalnego z minimalnym wynagrodzeniem oraz zachęca rektorów do stosowania klauzul społecznych przy wyborze ajentów gastronomicznych – powiedziała PAP wiceministra nauki Karolina Zioło-Pużuk.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera