Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński. Fot. PAP/ Rafał Guz 25.01.2017

Dardziński: 1,7 proc. PKB na badania i rozwój w 2020 r. realne

Podniesienie nakładów na badania i rozwój (B+R) do 1,7 proc. PKB w 2020 r. i powstanie 1500 startupów w ciągu 7 lat jest realne - ocenił w czwartek wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński.

  • Fot. Fotolia

    Dardziński: Sieć Badawcza Łukasiewicz - nie od początku 2018 r., ale do końca 1. kwartału

    Sieć Badawcza Łukasiewicz powinna rozpocząć działalność do końca 1. kwartału 2018 r., a nie jak wcześniej planowano - od początku przyszłego roku. Wśród instytutów badawczych panuje zgoda co do idei powołania sieci - powiedział PAP wiceminister nauki Piotr Dardziński.

  • Fot. Fotolia

    Od października ruszą pierwsze doktoraty wdrożeniowe

    Już w październiku zaczną studia pierwsi laureaci programu Doktoratów wdrożeniowych. Do prawidłowego działania programu potrzebna jest nie tylko aktywność studentów i uczelni, ale również przedsiębiorców - powiedział PAP wiceminister nauki Piotr Dardziński.

  • Fot. PAP Andrzej Grygiel 20.05.2016.

    MNiSW: "habilitacja wdrożeniowa" to zbytni skrót myślowy

    W projekcie ustawy o innowacyjności jest zapis o możliwości przyznawania doktorom za prace wdrożeniowe uprawnień równoważnych uprawnieniom doktora habilitowanego. To wcale nie znaczy, że takie osoby będą mogły używać stopnia "dr hab." przed nazwiskiem - powiedział PAP wiceminister nauki Piotr Dardziński.

  • NCBiR ogłosi konkurs dla uczelni z 1 mld zł środków do przyznania

    Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosi pod koniec maja konkurs dla polskich uczelni. W ramach konkursu zabezpieczono 1 mld zł środków - poinformował we wtorek dziennikarzy Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.

  • Dardziński: Narodowy Instytut Technologiczny będzie konfederacją instytutów badawczych

    Narodowy Instytut Technologiczny (NIT) ma być elastycznie działającą instytucją, prowadzącą badania naukowe ważne dla realizacji polityki gospodarczej. Będzie to konfederacja wielu instytutów badawczych, które teraz podlegają różnym ministrom - powiedział PAP wiceminister nauki Piotr Dardziński.

  • Resort nauki zacieśnia współpracę z niemieckim Towarzystwem Fraunhofera

    Resort nauki zacieśnia współpracę z niemieckim Towarzystwem Fraunhofera. "Ta niemiecka organizacja badawcza jest dla nas inspiracją przy tworzeniu Narodowego Instytutu Technologicznego" – powiedział we wtorek PAP wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński.

  • Technologia

    Gowin: EIT+ stanie się ważnym elementem Narodowego Instytutu Technologicznego

    Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że Wrocławskie Centrum Badań EIT+ stanie się ważnym elementem tworzonego Narodowego Instytutu Technologicznego. W środę we Wrocławiu Skarb Państwa przejął wszystkie udziały w tej spółce.

  • Dardziński: demografia i globalna konkurencja wymuszają reformę szkolnictwa wyższego

    Demografia i globalna konkurencja wymuszają reformę szkolnictwa wyższego. Ona jest koniecznością, a nie zachcianką - ocenił we wtorek w Toruniu wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński, który był gościem XXIV Welconomy Forum in Toruń.

  • Dardziński: na początku stycznia projekt dużej ustawy o innowacyjności

    Na początku stycznia 2017 r. projekt tzw. dużej ustawy o innowacyjności trafi do uzgodnień międzyresortowych. Resort nauki liczy, że podobnie jak w „małej” ustawie, w projekcie uda się zwiększyć poziom ulg podatkowych dla firm wdrażających innowacje – poinformował wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotr Dardziński.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Naukowcy sprawdzili, czy protony są wieczne

25.06.2026. Astronauta ESA Sławosz Uznański-Wiśniewski podczas konferencji naukowej „Ekosystem kosmiczny rok po misji IGNIS” z okazji pierwszej rocznicy lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną, 25 bm. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. (mr) PAP/Radek Pietruszka

Uznański-Wiśniewski w rocznicę startu: jakby to było wczoraj

25 czerwca mija rok od startu misji kosmicznej z udziałem Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego. Wspominając emocje, które mu wtedy towarzyszyły, astronauta przyznał, że pamięta je, jakby to było wczoraj. Wyraził też nadzieję, że swoimi kompetencjami i doświadczeniem będzie wspierał polski sektor kosmiczny.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera