Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński. Fot. PAP/ Rafał Guz 25.01.2017

Dardziński: 1,7 proc. PKB na badania i rozwój w 2020 r. realne

Podniesienie nakładów na badania i rozwój (B+R) do 1,7 proc. PKB w 2020 r. i powstanie 1500 startupów w ciągu 7 lat jest realne - ocenił w czwartek wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński.

  • Fot. Fotolia

    Dardziński: Sieć Badawcza Łukasiewicz - nie od początku 2018 r., ale do końca 1. kwartału

    Sieć Badawcza Łukasiewicz powinna rozpocząć działalność do końca 1. kwartału 2018 r., a nie jak wcześniej planowano - od początku przyszłego roku. Wśród instytutów badawczych panuje zgoda co do idei powołania sieci - powiedział PAP wiceminister nauki Piotr Dardziński.

  • Fot. Fotolia

    Od października ruszą pierwsze doktoraty wdrożeniowe

    Już w październiku zaczną studia pierwsi laureaci programu Doktoratów wdrożeniowych. Do prawidłowego działania programu potrzebna jest nie tylko aktywność studentów i uczelni, ale również przedsiębiorców - powiedział PAP wiceminister nauki Piotr Dardziński.

  • Fot. PAP Andrzej Grygiel 20.05.2016.

    MNiSW: "habilitacja wdrożeniowa" to zbytni skrót myślowy

    W projekcie ustawy o innowacyjności jest zapis o możliwości przyznawania doktorom za prace wdrożeniowe uprawnień równoważnych uprawnieniom doktora habilitowanego. To wcale nie znaczy, że takie osoby będą mogły używać stopnia "dr hab." przed nazwiskiem - powiedział PAP wiceminister nauki Piotr Dardziński.

  • NCBiR ogłosi konkurs dla uczelni z 1 mld zł środków do przyznania

    Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosi pod koniec maja konkurs dla polskich uczelni. W ramach konkursu zabezpieczono 1 mld zł środków - poinformował we wtorek dziennikarzy Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.

  • Dardziński: Narodowy Instytut Technologiczny będzie konfederacją instytutów badawczych

    Narodowy Instytut Technologiczny (NIT) ma być elastycznie działającą instytucją, prowadzącą badania naukowe ważne dla realizacji polityki gospodarczej. Będzie to konfederacja wielu instytutów badawczych, które teraz podlegają różnym ministrom - powiedział PAP wiceminister nauki Piotr Dardziński.

  • Resort nauki zacieśnia współpracę z niemieckim Towarzystwem Fraunhofera

    Resort nauki zacieśnia współpracę z niemieckim Towarzystwem Fraunhofera. "Ta niemiecka organizacja badawcza jest dla nas inspiracją przy tworzeniu Narodowego Instytutu Technologicznego" – powiedział we wtorek PAP wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński.

  • Technologia

    Gowin: EIT+ stanie się ważnym elementem Narodowego Instytutu Technologicznego

    Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że Wrocławskie Centrum Badań EIT+ stanie się ważnym elementem tworzonego Narodowego Instytutu Technologicznego. W środę we Wrocławiu Skarb Państwa przejął wszystkie udziały w tej spółce.

  • Dardziński: demografia i globalna konkurencja wymuszają reformę szkolnictwa wyższego

    Demografia i globalna konkurencja wymuszają reformę szkolnictwa wyższego. Ona jest koniecznością, a nie zachcianką - ocenił we wtorek w Toruniu wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński, który był gościem XXIV Welconomy Forum in Toruń.

  • Dardziński: na początku stycznia projekt dużej ustawy o innowacyjności

    Na początku stycznia 2017 r. projekt tzw. dużej ustawy o innowacyjności trafi do uzgodnień międzyresortowych. Resort nauki liczy, że podobnie jak w „małej” ustawie, w projekcie uda się zwiększyć poziom ulg podatkowych dla firm wdrażających innowacje – poinformował wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotr Dardziński.

Najpopularniejsze

  • fot. Kamil Niedźwiecki

    Na cmentarzysku koło Dąbrówna archeolodzy odkryli nietypowy średniowieczny pochówek

  • Prof. Bożejko: język programowania komputerów kwantowych jest wciąż bardzo siermiężny

  • Kosmiczny schron z ubrań i wody. Rutczyńska: z promieniowaniem w kosmosie nie ma żartów

  • Prof. Sikorska: mechanizmy choroby Alzheimera czy Parkinsona podobne do chorób prionowych

  • Naukowcy wytykają brak doświadczenia zespołu powołanego przez ministra; wg resortu to niejedyny wyznacznik kompetencji

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowcy: młodzież ma za mało dopaminy

  • Glukozamina może przyspieszać postęp alzheimera

  • Głaskanie kota nie zawsze poprawia nastrój w stresujących sytuacjach

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Otyłość zmienia światowe trendy chorób serca

Warszawa, 18.11.2025. Wiceministra nauki Karolina Zioło-Pużuk. PAP/Marcin Obara

Zioło-Pużuk o stołówkach studenckich: uczciwie przeanalizowaliśmy potrzeby studentów

Resort nauki stawia na wielotorowe wsparcie socjalne studentów. Planuje powiązanie progu stypendium socjalnego z minimalnym wynagrodzeniem oraz zachęca rektorów do stosowania klauzul społecznych przy wyborze ajentów gastronomicznych – powiedziała PAP wiceministra nauki Karolina Zioło-Pużuk.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera