Wkrótce w Lublinie Dni Narodowego Centrum Nauki

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Jak zdobywać granty Narodowego Centrum Nauki? Jak napisać wniosek? W którym konkursie startować? Jakich błędów nie popełniać? Odpowiedzi m.in. na takie pytania uzyskają uczestnicy tegorocznej edycji Dni Narodowego Centrum Nauki. Odbędą się one 9 i 10 kwietnia w Lublinie.

Ważnym punktem Dni Narodowego Centrum Nauki będą spotkania dla wnioskodawców, skierowane zarówno do doświadczonych naukowców, jak i osób rozpoczynających karierę naukową. W trakcie spotkań NCN zaprezentuje swoją ofertę konkursową, a także wyjaśni wątpliwości, jakie mogą pojawić się w trakcie przygotowania wniosków.

Zgodnie ze stosowanym przez NCN podziałem dyscyplin, odbędą się trzy równoległe spotkania dotyczące: nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce; nauk ścisłych i technicznych oraz nauk o życiu. W spotkaniach wezmą udział koordynatorzy dyscyplin, członkowie Rady NCN oraz pracownicy Działu Badań Naukowych i Rozwoju Naukowców. Poza częścią o charakterze informacyjnym, przewidziano czas na zadawanie na pytań i dyskusję.

"Dla Rady NCN spotkania te są przede wszystkim szansą na jeszcze lepsze wsłuchanie się w głosy płynące ze środowiska naukowego w sprawie ogłaszanych przez NCN konkursów. Dni NCN stanowią także doskonałą okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń między światem nauki a przedstawicielami administracji obsługującej finansowanie badań naukowych w kraju" – mówi przewodniczący Rady Centrum prof. Michał Karoński.

W programie wydarzenia znalazły się także warsztaty z zakresu obsługi administracyjnej i finansowej projektów badawczych realizowanych w ramach konkursów NCN. Pracownicy administracyjni jednostek naukowych poznają zasady regulujące formalną obsługę wniosków i projektów finansowanych przez Centrum. Podczas warsztatów zostaną poruszone takie praktyczne zagadnienia, jak przygotowanie wniosków od strony formalnej oraz finansowe rozliczanie realizowanych projektów. Pracownicy Centrum wyjaśnią kwestie prawne, finansowe i administracyjne związane z obsługą projektów badawczych.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną przykładowe projekty, które otrzymały finansowanie w poszczególnych konkursach Centrum. Kierownicy projektów przedstawią główne zadania i cele badawcze oraz opowiedzą o kolejnych etapach pracy naukowej.

"Dzięki prezentacjom projektów finansowanych w naszych konkursach informacje o ciekawych i wartościowych badaniach mogą trafić do jeszcze większej grupy osób, w tym również do innych kierowników projektów. Co istotne, prezentowane prace mogą zainspirować ich do dalszych naukowych poszukiwań" – mówi dyrektor NCN prof. Andrzej Jajszczyk.

Dni NCN zakończą się organizowanym przez Radę Młodych Naukowców seminarium Mechanizmy finansowania badań młodych naukowców w Polsce. Podczas spotkania przedstawiciele NCN przybliżą aktualną ofertę Centrum, przedstawią najczęściej popełniane przez wnioskodawców błędy oraz doradzą, jak ich unikać. Znaczna część sesji będzie przeznaczona na dyskusję uczestników z gośćmi oraz wymianę własnych doświadczeń.

Wydarzenie organizowane jest wspólnie z lubelskimi uczelniami: Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II, Politechniką Lubelską, Uniwersytetem Medycznym oraz Uniwersytetem Przyrodniczym. Jednym z patronów medialnych jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.

Szczegółowe informacje na temat Dni Narodowego Centrum Nauki dostępne są na stronie: http://ncn.gov.pl/o-ncn/dni-ncn

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  •  Warszawa, 12.05.2025. Przewodnictwo Polski w Radzie UE. Dyrektor agencji SME Keith Sequeira podczas otwarcia międzynarodowej konferencji EU Innovation Journey'25 w centrum konferencyjnym The Tides w Warszawie, 12 bm. Wydarzenie gromadzi liderów deep tech i kluczowych graczy w dziedzinie innowacji, a jego celem jest opracowanie rozwiązań służących zmniejszeniu luki innowacyjnej w Europie. PAP/Piotr Nowak

    Konferencja “Innovation Journey”/ Innowacje ważne dla UE jak nigdy wcześniej

  • Fot. materiały prasowe

    Komunikacja zwierząt i uczący się mózg - na festiwalu Copernicus w Krakowie już od 20 maja

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera