Prof. Łukasz Turski i dr Joanna Mucha gośćmi kolejnego spotkania w PAN nt. polityki naukowej

Warszawa, 19.08.2011 Pałac Staszica, siedziba Polskiej Akademii Nauk. PAP/Wojciech Pacewicz
Warszawa, 19.08.2011 Pałac Staszica, siedziba Polskiej Akademii Nauk. PAP/Wojciech Pacewicz

Prof. Łukasz Turski z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN i dr Joanna Mucha (Polska 2050) będą gośćmi kolejnego spotkania z cyklu "Co tam, PANie, w polityce naukowej?", które odbędzie się we wtorek 7 listopada.

Spotkania te poświęcone są edukacji, diagnozie obecnych problemów systemu nauki - i pożądanych kierunków zmian.

Po serii rozmów z reprezentantami partii startujących w wyborach parlamentarnych, Polska Akademia Nauk rozpoczyna kolejną odsłonę cyklu 'Co tam, PANie, w polityce naukowej?'. W nadchodzących odcinkach prof. Dariusz Jemielniak, wiceprezes PAN, będzie rozmawiać z politykami i naukowcami na temat edukacji, szkolnictwa wyższego oraz systemu nauki - poinformowała we wtorek akademia.

Kolejna rozmowa odbędzie się we wtorek 7 listopada, o godz. 19.00. Będzie streamowana na profilach Polskiej Akademii Nauk w serwisach społecznościowych Facebook, LinkedIn oraz YouTube. Widzowie tych transmisji będą mogli także zadawać uczestnikom dyskusji pytania.

Cykl podkastów "Co tam, PANie, w polityce naukowej?”objęty jest patronatem medialnym serwisu PAP Nauka w Polsce i miesięcznika Forum Akademickie.

Kolejne debaty odbywać się będą raz w miesiącu, we wtorki.

Nauka w Polsce

zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Uniwersytet Wrocławski: uczelnia nie potępi publicznie Izraela za wojnę w Strefie Gazy

  • 06.05.2024. Na zdjęciu minister nauki Dariusz Wieczorek. PAP/Art Service

    MNiSW ma gotowe projekty ustaw o PAN i o likwidacji Akademii Kopernikańskiej; władze PAN: nie znamy tego projektu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera