PAN rozpoczyna kolejną odsłonę cyklu rozmów o polityce naukowej

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Polska Akademia Nauk rozpoczyna kolejną odsłonę cyklu rozmów o polityce naukowej "Co tam, PANie, w polityce naukowej?". Prowadzący podcasty prof. Dariusz Jemielniak, wiceprezes PAN wraz z gośćmi będą prowadzić rozmowy na aktualne tematy, np. funkcjonowanie habilitacji czy zasady ewaluacji i finansowania nauki.

Po serii rozmów z przedstawicielami partii startujących w wyborach parlamentarnych Polska Akademia Nauk rozpoczyna kolejną odsłonę cyklu rozmów o polityce naukowej "Co tam, PANie, w polityce naukowej?". Prowadzący podcasty prof. Dariusz Jemielniak, Wiceprezes Polskiej Akademii Nauk, wraz z zaproszonymi gośćmi będą prowadzić rozmowy na aktualne tematy, takie jak funkcjonowanie habilitacji czy zasady ewaluacji i finansowania nauki - poinformowała akademia.

Debaty odbywać się będą raz w miesiącu, we wtorki. Pierwszy z nich planowany jest na 7 listopada br.

Podcasty będą dostępne na stronie Polskiej Akademii Nauk, a także na kanałach PAN na YouTube i Spotify.

Nauka w Polsce

zan/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  •  Warszawa, 19.02.2025. Semiotyk, dyrektor MHP dr hab. Marcin Napiórkowski (L), historyk kultury dr Ada Arendt (P), historyk i ekolog prof. Adam Izdebski (2L), aktywistka ekologiczna Zuzanna Karcz (2P) podczas debaty: "Jakiej historii potrzebujemy na uniwersytecie, w szkole i w muzeach, żeby budować społeczeństwo zdolne sprostać wyzwaniom klimatycznym?", 19 bm. w Muzeum Histoprii Polski w Warszawie. (ad) PAP/Radek Pietruszka

    Debata w Muzeum Historii Polski: Po co uczyć historii w czasie katastrofy klimatycznej?

  • 19.02.2025. Inauguracja projektów Teaming for Excellence w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, 19 bm. Teaming for Excellence finansowane są przez Unię Europejską w ramach programu Horyzont Europa na rzecz badań i innowacji. (amb) PAP/Tomasz Gzell

    Warszawa/ Zainaugurowano trzy polskie projekty Teaming for Excellence

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera