Nauka dla Społeczeństwa

23.02.2024
PL EN
23.10.2023 aktualizacja 23.10.2023

Opole/Rozpoczyna się 16.edycja Dziecięcej Politechniki Opolskiej

Opole 06.05.2016. Widok z drona na budynki Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej sm/ meg PAP/Sławomir Mielnik Opole 06.05.2016. Widok z drona na budynki Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej sm/ meg PAP/Sławomir Mielnik

W sobotę rozpoczyna się uroczysta inauguracja Dziecięcej Politechniki Opolskiej. Do udziału w 16. edycji projektu zgłosiło się ponad dwustu małoletnich słuchaczy w wieku od 9 do 14 lat.

Już po raz 16., z zachowaniem tradycyjnego ceremoniału, w sobotę rozpoczęły się zajęcia Dziecięcej Politechniki Opolskiej. Dla wielu z uczestników to już kolejna edycja wykładów.

"Bardzo się cieszymy, że tylu najmłodszych słuchaczy chce się rozwijać. Każdy znajdzie tutaj coś interesującego dla siebie, będzie poszukiwał wiedzy, odpowiedzi na nurtujące pytania. To pierwszy krok w drodze rozwoju, kolejny to Młodzieżowa Politechnika Opolska, a potem oczywiście studia na naszej uczelni" – podkreślił w rozmowie z PAP prof. Tomasz Boczar, prorektor ds. ogólnych i operacyjnych Politechniki Opolskiej.

Pierwszy wykład pt. "Odnaleźć spokój, czyli jak poradzić sobie ze zmianami" poprowadziła dr inż. Ewa Polańczyk z Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki. Kolejne to "Sztuczna inteligencja, czyli kosmita w bibliotece?" oraz "Najciekawsze budynki świata".

Równolegle do zajęć dla dzieci, przygotowano także wykłady dla rodziców dotyczące np. wyzwań związanych z wirtualną rzeczywistością. Do tej pory w Dziecięcej Politechnice Opolskiej wzięło udział ponad siedem tysięcy słuchaczy. Ponieważ wiele z tych osób dopytywało o możliwość organizowania kolejnych wykładów dla starszej grupy wiekowej, na uczelni działa także Młodzieżowa Politechnika Opolska. (PAP)

Marek Szczepanik

masz/ mir/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024