Opole/Słuchacze Dziecięcej Politechniki Opolskiej rozpoczęli naukę

źródło: Adobe Stock
źródło: Adobe Stock

W sobotę na Politechnice Opolskiej zainaugurowano 15. edycję Dziecięcej Politechniki Opolskiej. W zajęciach i wykładach prowadzonych przez naukowców uczelni weźmie udział 250 słuchaczy w wieku od 9 do 14 lat.

Na sobotnim rozpoczęciu roku można było zastać zarówno dzieci, które po raz pierwszy zapisały się na wykłady, jak i doświadczonych studentów. Marta Kwaśnicka w zajęciach DPO uczestniczy po raz trzeci. "Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. W zeszłym roku najbardziej zainteresował mnie wykład o robotach" - tłumaczy nastolatka.

W tym roku naukę w DPO rozpoczyna 250 słuchaczy. Zdaniem prorektora ds. ogólnych i operacyjnych PO prof. Tomasza Boczara, projekt można traktować jako dalekosiężną inwestycję.

"Bardzo się cieszymy, że tyle najmłodszych słuchaczy chce się rozwijać. Każdy znajdzie tutaj coś interesującego dla siebie, będzie poszukiwał wiedzy, odpowiedzi na nurtujące pytania. To pierwszy krok w drodze rozwoju, kolejny to Młodzieżowa Politechnika Opolska, a potem oczywiście studia na naszej uczelni" - wskazał prof. Boczar.

Zgodnie z zapowiedziami uczelni, wszystkie zajęcia będą interaktywne, angażujące dzieci i pobudzające wyobraźnię. Nowością są trwające w tym samym czasie w sąsiedniej auli wykłady dla rodziców. Pierwsze spotkanie dotyczące zdrowego kręgosłupa i wad postawy poprowadziła dr Karina Słonka z Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. Do tej pory w Dziecięcej Politechnice Opolskiej wzięło udział siedem tysięcy słuchaczy.

Nauka w Polsce, Marek Szczepanik

masz/ ktl/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Kryształ cukru pod mikroskopem; Adobe Stock

    Rozpoczął się Tydzień Kryształów w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

  • Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie (rg/doro) PAP/Rafał Guz

    27. Piknik Naukowy pod hasłem “Nie do wiary!” - już w sobotę w Warszawie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera