Nauka dla Społeczeństwa

23.02.2024
PL EN
16.10.2022 aktualizacja 16.10.2022

Opole/Słuchacze Dziecięcej Politechniki Opolskiej rozpoczęli naukę

źródło: Adobe Stock źródło: Adobe Stock

W sobotę na Politechnice Opolskiej zainaugurowano 15. edycję Dziecięcej Politechniki Opolskiej. W zajęciach i wykładach prowadzonych przez naukowców uczelni weźmie udział 250 słuchaczy w wieku od 9 do 14 lat.

Na sobotnim rozpoczęciu roku można było zastać zarówno dzieci, które po raz pierwszy zapisały się na wykłady, jak i doświadczonych studentów. Marta Kwaśnicka w zajęciach DPO uczestniczy po raz trzeci. "Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. W zeszłym roku najbardziej zainteresował mnie wykład o robotach" - tłumaczy nastolatka.

W tym roku naukę w DPO rozpoczyna 250 słuchaczy. Zdaniem prorektora ds. ogólnych i operacyjnych PO prof. Tomasza Boczara, projekt można traktować jako dalekosiężną inwestycję.

"Bardzo się cieszymy, że tyle najmłodszych słuchaczy chce się rozwijać. Każdy znajdzie tutaj coś interesującego dla siebie, będzie poszukiwał wiedzy, odpowiedzi na nurtujące pytania. To pierwszy krok w drodze rozwoju, kolejny to Młodzieżowa Politechnika Opolska, a potem oczywiście studia na naszej uczelni" - wskazał prof. Boczar.

Zgodnie z zapowiedziami uczelni, wszystkie zajęcia będą interaktywne, angażujące dzieci i pobudzające wyobraźnię. Nowością są trwające w tym samym czasie w sąsiedniej auli wykłady dla rodziców. Pierwsze spotkanie dotyczące zdrowego kręgosłupa i wad postawy poprowadziła dr Karina Słonka z Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. Do tej pory w Dziecięcej Politechnice Opolskiej wzięło udział siedem tysięcy słuchaczy.

Nauka w Polsce, Marek Szczepanik

masz/ ktl/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024