Uczelnie i instytucje

Opole/ Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Opolskiej

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Pięć tysięcy studentów i prawie stu doktorantów rozpoczęło w czwartek nowy rok akademicki na Politechnice Opolskiej. Zdaniem władz uczelni większa niż rok temu liczba kandydatów przy spadku liczby maturzystów to sukces politechniki.

W czwartek na Politechnice Opolskiej odbyła się inauguracja roku akademickiego. Jak zaznaczają władze uczelni, studia w Opolu wybrali nie tylko mieszkańcy województwa opolskiego, ale m.in. z województwa dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, podlaskiego czy podkarpackiego.

"W tym roku akademickim nasza uczelnia będzie kształcić na 26 kierunkach studiów i w 10 dyscyplinach szkoły doktorskiej. Po raz pierwszy rekrutowaliśmy na dwa nowe kierunki studiów. To dietetyka i jakość żywności oraz analiza danych w biznesie. Obie rekrutacje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, podobnie jak rekrutacja na pozostałe studia stacjonarne i niestacjonarne naszej uczelni. Warto podkreślić, że w tym roku przyjęliśmy blisko dwa tysiące nowych studentów. To o 20 procent więcej niż rok temu przy jednoczesnym spadku liczby maturzystów" - powiedział prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Wręczono również tytuł profesora honorowego profesorowi Jackowi Semaniakowi, prezesowi Głównego Urzędu Miar, wykładowcy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, rektorowi tej uczelni w kadencjach 2012–2016 i 2016–2020. Jak informuje uczelnia, nadanie tej godności jest wyrazem uznania środowiska akademickiego Politechniki Opolskiej dla wielkiego wkładu profesora w rozwój nauki, w szczególności w zakresie fizyki atomowej i molekularnej. (PAP)

Marek Szczepanik

masz/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe

    Studenckie mosty z makaronu

  • Fot. Adobe Stock

    Trwają prace nad kolejnym satelitą studentów PW; start planowany na 2025 r.

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera