Uczelnie i instytucje

Rzeszów/ Uniwersytet Rzeszowski uruchamia nowy kierunek, rozpoczęła się rekrutacja na psychologię

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Uniwersytet Rzeszowski uruchamia studia na kierunku psychologia. Uczelnia otrzymała zgodę resortu nauki. W środę rozpoczęła się rekrutacja, która potrwa pięć dni.

Na tę informację Uniwersytet Rzeszowski czekał pół roku. 1 marca br. uczelnia złożyła do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wniosek o wydanie zgody na utworzenie kierunku „psychologia”. We wtorek, 12 września, przyszła odpowiedź.

Następnego dnia, w południe rozpoczęła się rekrutacja. „Limit miejsc wynosi 50 osób” – poinformowała w środę Joanna Wilk z biura prasowego uczelni.

Dodała, że nowy kierunek jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie społeczne i rynkowe. „Psychologia to dziedzina nauki, która jest coraz bardziej ceniona i potrzebna w wielu obszarach życia, takich jak zdrowie, edukacja, biznes czy opieka społeczna” – wyjaśniła Joanna Wilk.

To będą studia magisterskie w Instytucie Pedagogiki Kolegium Nauk Społecznych. Po ukończeniu drugiego roku studenci będą mogli wybrać jedną z dwóch specjalności: psychologia w edukacji lub psychologia kliniczna i zdrowia.

Rekrutacja potrwa pięć dni, do 18 września do godz. 23.59. (PAP)

autorka: Agnieszka Lipska

al/ par/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Nosacz sundajski. Fot. Adobe Stock

    Medioznawca o internetowych memach z "Januszem Nosaczem": to akty przemocy symbolicznej

  • Źródło: Adobe Stock

    Matematyk: altruizm może być mechanizmem przetrwania ludzkości

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera