Uczelnie i instytucje

Poznań/Psychologia najbardziej obleganym kierunkiem na UAM

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Najwięcej osób chce studiować psychologię; Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podał w środę dane dotyczące rejestracji maturzystów. Kandydaci na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie na UAM poznają wyniki postępowania kwalifikacyjnego 18 lipca.

Biuro prasowe uczelni poinformowało, że najwięcej osób chce studiować na UAM psychologię; opłatę rekrutacyjną opłaciło ponad 2,2 tys. kandydatów. Na prawo zgłosiło się blisko 1,6 tys. osób. Ponad 1,4 tys. osób uiściło opłatę rekrutacyjną chcąc studiować filologię angielską. Dużym zainteresowaniem cieszą się też zarządzanie i prawo w biznesie oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce największą popularnością cieszyły się kierunki: psychologia - niemal 19 osób na miejsce i filologia koreańska - ponad 16 osób na miejsce. 13 osób walczy o każde miejsce na zarządzaniu i prawie w biznesie, 12 osób – o miejsce na filologii skandynawskiej specjalność filologia norweska, tyle samo o miejsce na filologii angielsko-chińskiej.

W rekrutacji na najbliższy rok akademicki Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotował niemal 12,5 tys. miejsc na studiach stacjonarnych, w tym prawie 8 tys. na studia pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie.

W ofercie uczelni znalazło się wiele nowych kierunków tj. chemia medyczna z projektowaniem leków – studia pierwszego stopnia na Wydziale Chemii, informatyka kwantowa a także optyka okularowa i optometria – studia pierwszego stopnia na Wydziale Fizyki, czy zmiany klimatu Ziemi – studia pierwszego stopnia na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych.

Biuro prasowe UAM podało, że po dopełnieniu formalności przyszli studenci będą czekać na ostatecznie ustalenie list osób przyjętych na poszczególne kierunki, co nastąpi nie wcześniej, niż 24 lipca. (PAP)

Nauka w Polsce, Rafał Pogrzebny

rpo/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Chwytak Politechniki Wrocławskiej pomyślnie przeszedł test w kosmosie

  • Fot. Adobe Stock

    Światowy Instytut Bezpieczeństwa Pacjentów będzie współpracować z Uniwersytetem Kaliskim

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera